Jakie drewno nadaje się na blat do łazienki?

Drewno jest materiałem żywym, co oznacza, że jako materiał wchłania wilgoć i ponownie go uwalnia. Ma to pozytywny wpływ na klimat w pomieszczeniu. Ale, nie jest tajemnicą, że drewno to materiał kapryśny i wymaga szczególnej uwagi oraz pielęgnacji. Dla zachowania długowieczności tego materiału, blaty podumywalkowe muszą być odpowiednio zabezpieczone i regularnie pielęgnowane.

Tylko wybrane rodzaje drewna radzą sobie dobrze w łazienkowych warunkach. Do użytku w łazience polecane są głównie gatunki stabilne - o niskim współczynniku skurczu - i nienasiąkliwe, które nie reagują na wahania wilgoci czy temperatur. Generalnie, najlepiej radzą sobie odmiany egzotyczne, takie jak teak, merbau, doussie, jatoba, iroko. Z rodzimy gatunków w łazience dobrze radzą sobie dąb czy modrzew

Oristo, kolekcja Skagen

Blat z lamelli litego drewna dębowego

To blat, który nie tylko pięknie i naturalnie wygląda, ale również jest trwały i stabilny. Technika wykonania czyli klejenie z lamelli litego drewna dębowego zapewnia trwałość kształtu. Kolorystyka blatu pasuje do wszystkich naszych kolekcji, bez znaczenia czy wybierzemy biały połysk czy czarny mat - z każdą barwą lakieru dąb wygląda znakomicie. A struktura lamelli tworzy zaskakującą, ciekawą i naturalną rytmikę wizualną.

Oristo, kolekcja Beryl

Pielęgnacja czyli olejowanie drewnianego blatu

Olej zapewnia bardzo naturalny efekt. Pięknie eksponuje rysunek słojów i pozwala zachować wyczuwalną teksturę materiału. Jednocześnie skutecznie zabezpiecza przed zawilgoceniem, pękaniem oraz trwałymi zabrudzeniami. Zabieg olejowania rekomendujemy powtarzać regularnie - pół roku po zakupie nowego blatu, następnie co kolejne 6 miesięcy. To bardzo prosta czynność, a pielęgnacja pozwoli nam cieszyć się jakością materiału przez lata, ponieważ wszelkie uszkodzenia olejowanej powierzchni można łatwo i bez przeszkód naprawić. Wystarczy starannie oczyścić zniszczone miejsce, przeszlifować je papierem ściernym, odpylić, ponownie zabezpieczyć olejem i wypolerować za pomocą miękkiej szmatki.

Oristo, kolekcja Montebianco

Blaty uniwersalne do kolekcji UNI

Blaty w ofercie ORiSTO występują w wymiarach: 40/60/80/100/120/140/160 cm. Brzeg blatu jest od spodu delikatnie frezowany, dzięki czemu solidna konstrukcja wygląda delikatnie i elegancko. Do blatów rekomendujemy wysokiej jakości umywalki nablatowe z konglomeratu lub ceramiki oraz akcesoria, takie jak: wygodny reling na ręczniki czy dedykowane wsporniki do mocowania.

Oristo, kolekcja Brylant Uni

Swoboda aranżacji i wyboru stylu wnętrza łazienki  

Blaty mogą być swobodnie kompletowane i dowolnie aranżowane z naszymi kolekcjami UNI. To od nas zależy czy chcemy mieć wnętrze łazienki w stylu klasycznym (kolekcja MONTEBIACO), skandynawskim (kolekcja SKAGEN ), nowoczesnym (kolekcja BERYL), wyrafinowanym (SIENA) czy miejskim zwanym również urban (kolekcja BRYLANT). W zasadzie, wykorzystując bryły z kolekcji UNI możemy sami wykreować swój własny styl.

Oristo, kolekcja Siena

Więcej informacji na: www.oristo.pl