Eklektyzm jako nurt w architekturze i sztuce użytkowej pojawił się w pierwszej połowie XIX w. Czerpał motywy zarówno z gotyku, jak i renesansu czy baroku. Odważne sięganie przez projektantów po różnorodne inspiracje, mieszanie stylów oraz pozornie sprzecznych ze sobą elementów do dzisiaj nosi miano eklektyzmu.

Obecna jego odsłona podkreśla kulturowe dziedzictwo w postaci klasycznych form wystroju, kontrastując je ze współczesnym wzornictwem.

We wnętrzu urządzonym w duchu Eclectic Heritage minimalistyczny design harmonijnie współgra z duchem przeszłości i tradycją. Taka przestrzeń zapewnia poczucie bezpieczeństwa i komfort, tworząc jednocześnie wrażenie wyrafinowanego luksusu.

Jak urządzić łazienkę w stylu Eclectic Heritage?

Łazienka w stylu Eclectic Heritage to współczesna interpretacja wiktoriańskiego salonu kąpielowego.

Oryginalne detale, takie jak klasyczne sztukaterie, dekoracyjne tynki strukturalne z efektem przetarcia czy tradycyjne płytki podłogowe z terakoty lub kamienia o naturalnej strukturze i wybarwieniu, np. trawertynu dodają wnętrzu elegancji i szlachetnej patyny.

Frezowane lustra są szykownym dodatkiem a elementy z postarzanego drewna sprawiają, że łazienka ma przytulny charakter i sprawia wrażenie wnętrza z duszą. Wyrafinowany efekt daje sięgniecie również po nieoczywiste dekoracje, jak sztuka nowoczesna czy industrialne oświetlenie.

Z powierzchniami utrzymanymi w neutralnej, chłodnej tonacji doskonale komponuje się armatura z kolekcji OMNIRES Y o ciepłej, czerwonobrązowej barwie miedzi szczotkowanej. Powłoka została wykonana w zaawansowanej technologii PVD - gwarantuje to najwyższą trwałość i odporność na uszkodzenia, zapewniając jednocześnie łatwość w czyszczeniu.

Łagodnie zaokrąglona linia i czyste, wyraziste kontury baterii OMNIRES Y subtelnie kontrastują ze ścianami o nieco surowym charakterze. Inspirację dla kolekcji stanowił kształt koła. Charakterystyczna symetryczna forma perfekcyjne współgra z pozostałymi elementami kompozycji. Kolekcja armatury OMNIRES Y zaprojektowana została przez Janusza Langnera, założyciela firmy.

Na zdjęciu: OMNIRES Y - bateria umywalkowa podtynkowa, miedź szczotkowana

Do minimalistycznych baterii dobrane zostały umywalki nablatowe. Ich klasyczna biel delikatnie odbija światło, odróżniając je od tła naturalnie matowych powierzchni podłogi i blatów.  

Na zdjęciu: OMNIRES SHELL M+ - umywalka nablatowa, 60 x 35 cm, biały połysk

Ważną rolę w łazience w stylu Eclectic Heritage odgrywa również ustawiona centralnie wolnostojąca wanna. Jej miękka, eliptyczna bryła tworzy efekt wyrzeźbionego ze skały monolitu o idealnych proporcjach.

Kolekcja wanien i umywalek OMNIRES SHELL M+ zaprojektowana została przez Studio Pawlak&Stawarski.

Na zdjęciu: OMNIRES SHELL M+ - wanna wolnostojąca, 160 x 75 cm, biały połysk
Na zdjęciu: OMNIRES Y - bateria wannowa 5-otworowa podtynkowa, miedź szczotkowana

Subtelna relacja pomiędzy przeszłością a teraźniejszością tworzy luksusowe wnętrze dające poczucie intymności i tajemniczości.

Na zdjęciu: OMNIRES Y - system prysznicowy podtynkowy, miedź szczotkowana

Więcej informacji na: www.omnires.com