Aktywne dzieci uwielbiają ruch i sport, jednak w dobie zdalnej nauki i zakazów trudniej jest zorganizować im wolny czas. Nie oznacza to jednak, iż jest to zupełnie niemożliwe i są one skazane wyłącznie na domową nudę. Dowiedz się, o co warto zadbać, aby każde dziecko zakosztowało nowych rozrywek.

Przygotuj odpowiednio przestrzeń wokół domu  

Jeśli masz taką możliwość, postaraj się w obrębie swojej posiadłości wygospodarować specjalną przestrzeń dla dziecka. O ile posiadasz obszerny ogród, najpewniej nie będzie to trudne: pozwoli ci on na instalację nowych urządzeń, które zapewnią dziecku rozrywkę, jakiej mu brakuje.

Doskonałym pomysłem może być zakup sprzętu niezbędnego do grania w badmintona. Jest to gra łatwa i przyjemna, do której nie potrzeba wielu zmian w ogrodzie. Wystarczy siatka, którą można z łatwością zdjąć, kiedy nie jest już potrzebna. Do tego zestaw rakiet oraz lotek, które z łatwością będziesz mógł schować w garażu, kiedy już nie będą potrzebne. Więcej informacji znajdziesz pod adresem familysports.pl, dzięki czemu w łatwy sposób zgromadzisz dokładnie to, co będzie ci potrzebne.

Przygotuj przestrzeń wewnątrz budynku

Niemniej ważne będzie zorganizowanie odpowiedniej przestrzeni wewnątrz domu lub mieszkania, co pozwoli dziecku cieszyć się rozrywką nawet wówczas, gdy na dworze zapanuje brzydka pogoda lub po prostu nie będzie miało ochoty na wychodzenie. Jest to również szczególnie ważne dla rodzin mieszkających w mieszkaniach, które nie posiadają własnego ogródka.

Jeśli masz taką możliwość, możesz założyć dla dziecka drążek do podciągania. Jest to prosty element wyposażenia, który może znaleźć się praktycznie w każdym domu. Bez wątpienia spodoba się wszystkim chłopcom, a i niejedna dziewczynka chętnie spróbuje swoich sił. Zachęć dziecko, aby każdego dnia podciągnęło się przynajmniej kilka razy: z czasem samo zobaczy, że to nie tylko wyzwanie, ale również sposób na poprawę własnej kondycji. A jeśli twój syn wchodzi w wiek nastoletni, pewnie nawet nie będziesz musiał go zachęcać.

Dziewczynki mogą chętniej wykorzystywać akcesoria taneczne niż typowo sportowe. Dlatego ciekawym sposobem zorganizowania im czasu może być zakup maty do tańczenia. Pozwoli im ona zarówno na samodzielną zabawę, usprawniającą motorykę, jak i zapewni rozrywkę podczas spotkania z koleżankami.

Jeśli nie sport, to rozrywka umysłowa

Ciekawą alternatywą dla typowo sportowych zajęć mogą być gry umysłowe. Wiele dzieci chętnie siada do różnorodnych gier planszowych i karcianych, a za sprawą hitu z Netflixa, zatytułowanego “Gambit Królowej”, bez wątpienia niejedno dziecko czy nastolatek z chęcią nauczy się grać w szachy. Więcej na temat tego fenomenu można przeczytać w artykule “Szachy znów na topie! O fenomenie netflixowego serialu Gambit Królowej” na stronie hobbyhood.pl.

Co więcej, na tej samej witrynie znajdziesz cały szereg interesujących propozycji rozrywek umysłowych dla młodszych i starszych pociech. Wśród nich znajdują się między innymi wspomniane szachy, warcaby, ale także ciekawe propozycje planszowe. Jedną z nich jest Dixit, które może być cudowną rozrywką dla całej rodziny i bez wątpienia zapewni dobrą zabawę nawet podczas najdłuższych zimowych wieczorów.

Z kolei dla dzieci mających rozwinięte zdolności artystyczne możesz spróbować wygospodarować kącik do tworzenia małych dzieł sztuki typu “handmade”. Modele statków i samochodów najpewniej przemówią do chłopców, a decupage czy robienie biżuterii z koralików do dziewczynek. Czy nie warto spróbować zainteresować pociechę tego typu nowym hobby?