Salon to przestrzeń, w której spędzamy najwięcej czasu: to tu toczy się nasze życie rodzinne i towarzyskie. I chociaż trendy w wystroju wnętrz często się zmieniają, niektóre sposoby aranżacji są ponadczasowe. Do nich zaliczamy styl klasyczny, który cieszy się popularnością niezmiennie od wielu dekad.

Wśród tendencji wzorniczych aranżacje tradycyjne cieszą się niezmiennym powodzeniem. Decydujemy się na nie z powodu pięknych, zabytkowych mebli lub z zamiłowania do przytulnego klimatu i z potrzeby poczucia ciągłości, jakie gwarantuje nam tradycja. Często także z pasji dla wybranego okresu historycznego. Na szczęście estyma dla tradycji nie skazuje nas dziś na monotonię. Salon w stylu klasycznym nie musi być ciężki i pełen dostojnej powagi.

   
Ciemne gatunki drewna wspaniale współgrają z klasycznymi meblami, nadając wnętrzu pałacowy klimat (fot. Quick Step)   Zasłony, obicia mebli, obrusy, poduszki - wszystko w kwiatowych i prążkowanych wzorach. Salon ubrany w tkaniny Londres jest bardzo angielski. Nic dziwnego: właśnie tą nazwą Francuzi, Hiszpanie i Portugalczycy określają Londyn (fot. Dekoria)   Przesłony i wzorzyste kotary - dzięki nim widoki stają się ciekawsze, a wnętrza zyskują nowy wymiar (fot. Finezja Studio)

Wzorzyste tapety, subtelne żyrandole, delikatne materie zasłonowe, oryginalne tkaniny tapicerskie, wreszcie meble - starocie lub misterne repliki dawnych sprzętów - wszystko to pomoże nam wykreować klasyczne wnętrze. Po dawnemu przytulne, a po nowemu komfortowe i funkcjonalne.

opr.: Redakcja
zdjęcie wprowadzające: Oknoplus