Modern Loft to przede wszystkim przestronne wnętrza o surowej stylistyce. Wszechobecne proste formy nawiązujące do wnętrz poprzemysłowych to słowa kluczowe stylu aranżacyjnego, a zarazem nowej kolekcji Miloo Home - Modern Loft. Salon aranżowany w tym stylu będzie pomieszczeniem pełnym jasnych barw, światła oraz surowych materiałów - stali, olejowanego drewna czy też szkła. W jaki sposób zaaranżować salon w stylu Modern Loft? Przygotowaliśmy poradnik, w którym podpowiemy, jak osiągnąć industrialny efekt w wnętrzach.

Jakie kolory w stylu loftowym?

Dominującym kolorem na ścianach aranżowanych w stylu loftowym jest biel, która optycznie powiększa wnętrza. Dobrym pomysłem będzie pomalowanie gładkich ścian lub surowych cegieł w tym kolorze. Zimny, a zarazem mocno surowy efekt osiągnięty dzięki wszechobecnej bieli warto zestawiać z barwnymi meblami i dodatkami, które ocieplą wnętrze. Jeśli zdecydujemy się na pozostawienie cegły w jej naturalnym kolorze warto dobrać ciemne, drewniane meble oraz stalowe dodatki, które doskonale uzupełnią całą aranżację.

Kluczowa zasada - przestrzeń we wnętrzu loftowym

Wnętrza aranżowane w stylu Modern Loft to przede wszystkim przestrzeń. Ważne, aby wnętrze sprawiało wrażenie niezwykle przestronnego, otwartego. Efekt taki możemy osiągnąć poprzez eliminację niepotrzebnych ścian działowych lub poszerzenie otworów drzwiowych. Dodatkowo należy pamiętać, że wszelkie elementy instalacji - przewody elektryczne, naturalna cegła, niewykończone granice pomiędzy murem a tynkiem to elementy pożądane we wnętrzach aranżowanych w stylu loftowym

Wypoczynek w loftowym wydaniu

Sofy i fotele we wnętrzach loftowych to przede wszystkim intensywność kolorów oraz prostota. Ciężkie sofy doskonale przełamią surowość wnętrza, tym samym ocieplając industrialną przestrzeń. Należy pamiętać, że Modern Loft nie lubi udziwnień - ważne są proste kształty oraz doskonałe wykończenia, wszystko bez zbędnych dekorów. Dobrym pomysłem będzie uzupełnieniem sof w stylu industrialnym, fotelami o mocnej kolorystyce. Dobrze sprawdzą się te, wykonane z naturalnej skóry oraz posiadające ciekawe wykończenia.

Jakie meble do loftowego salonu?

Modern Loft dopuszcza dowolność w wyborze mebli do wnętrza. Ceniona jest tutaj tzw. przypadkowość, która nadaje całej aranżacji indywidualnego charakteru. Warto łączyć ze sobą to co stare i nowe, przerobione lub z odzysku. Podobnie jak w przypadku siedzisk, ważna jest prosta forma całej aranżacji oraz połączenia np. naturalnego, olejowanego drewna z malowaną stalą. Pamiętaj, że styl loftowy to przede wszystkim metalowe konstrukcje utrzymane w prostocie oraz minimalizmie - unikaj ozdobników podczas wyboru mebli.

Oświetlenie do loftu

Wnętrza industrialne to przestrzenie, które są jasne same w sobie. Wszelkie lampy, zarówno wiszące jak i stojące to głównie elementy dekoracyjne, które mają za zadanie uzupełniać całą aranżację. Materiałem dominującym w loftowych wnętrzach jest stal - zarówno ta, w naturalnym kolorze oraz specjalnie barwiona. Wybierając oświetlenie do surowych przestrzeni warto zdecydować się na lampy, wykonane właśnie ze stali. Należy również pamiętać o tym, że styl loftowy stawia na wiele źródeł światła, w związku z czym trudno w nim znaleźć miejsce dla jednego, centralnego żyrandola. Dobrym pomysłem będzie rozproszenie źródeł światła i ustawienie lamp w różnych miejscach pomieszczenia.  

Tekstylia do wnętrza w stylu loftowym

Tekstylia w stylu loftowym mają głównie za zadanie ocieplenie surowego wnętrza z zachowaniem zasady minimalizmu i prostoty. Pledy i poduchy powinny posiadać oryginalne wzory utrzymane w podobnej palecie kolorystycznej jak reszta wnętrza - odpowiednio dobrane nie tylko ocieplą przestrzeń, ale stworzą ciekawą kompozycję dekoracyjną. Wybierając tekstylia do loftowych wnętrz należy pamiętać o tym, aby nie pojawiło się ich zbyt wiele. Nieodzownym industrialnym dodatkiem jest również dywan. Warto wziąć pod uwagę wybarwienie podłogi i wybrać dywan w kontrastującym kolorze - do ciemnej podłogi doskonale sprawdzi się jasny dywan i odwrotnie.  

Dodatki w stylu Modern Loft

Wszelkie dodatki we wnętrzu aranżowanym w stylu Modern Loft powinny być utrzymane w klimacie industrialnym. W salonie idealnie sprawdzą się stoliki kawowe o prostej bryle. Doskonałym wyborem będą modele powstałe z połączenia barwionej stali oraz naturalnego drewna. Oryginalne, równie proste w formie lustra czy elementy dekoracyjne, w połączeniu z resztą surowej aranżacji, stworzą niezwykle zgrany duet. 

Meble i dodatki w stylu Modern Loft znajdziesz na stronie www.miloohome.pl