Oczywiście wszyscy wiemy, że grzejnik może i powinien grzać by było ciepło. Coraz więcej osób też ma świadomość, że grzejnik nie powinien być zasłonięty kotarą, obudową czy zasłoną, bo to blokuje swobodną cyrkulację ciepła i zwiększa koszty ogrzewania. Zatem jeśli grzejnik jest ważnym elementem każdego pomieszczenia sprawdźmy jak możemy zwiększyć jego funkcjonalność.

Grzejniki do przedpokoju

Zacznij od grzejników do wejścia do domu czyli od przedpokoju. Warto rozważyć w tym miejscu grzejniki o podwójnych funkcjach: grzejniki - lustra i grzejniki - tablice informacyjne. Grzejniki - lustra sprawiają, że mamy dwa w jednym: lustro i grzejnik a więc najlepiej jak można wykorzystujemy powierzchnię ścian. Lustra w odpowiednio dobranej stylistyce np. Splendor (tylko w wersji z lustrem ), Mirror, Reflex zawsze sprawdzają się w holu. Niektóre, tak jak chociażby grzejnik Mirror będący dużym masywnym lustrem, są tak piękną formą, że zachwycają na tle innych luster i robią w każdym wnętrzu ogromne wrażenie.

Grzejnik Mirror Adhoc Kalmar
Grzejnik Reflex Ridea Kalmar

Grzejniki - tablice informacyjne to duże zmywalne tafle na których możemy pisać zwykłymi flamastrami zmywalnymi do tablic. Grzejnik Splendor to biała lub czarna forma takiej tablicy o dużej mocy grzewczej. Taki centralny punkt informacyjny na którym domownicy mogą zapisywać ważne informacje sprawdzi się w każdym domu. Gdy chcemy by grzejnik na szczególne okazje stał się eleganckim elementem wnętrza - wystarczy suchą ściereczką zetrzeć zapiski i będzie wyglądał niezwykle elegancko.

Grzejnik Kalmar Splendor

Grzejniki do salonu

Gdy pomyślimy o grzejnikach o podwójnej funkcji do salonu nie sposób nie wspomnieć o tych, które mogą być… wnoszącą emocje unikatową fotografią.

Grzejnik Kalmar Unica

Jeśli nie mamy kolekcji obrazów Nikifora czy Witkacego, zamiast kupować duże, znane wszystkim wydrukowane obrazy w sieciach wyposażenia wnętrz, warto postawić na dobre zdjęcie w bardzo dużym formacie np. znanego fotografa lub jeśli sami mamy fotograficzne zamiłowanie - własne zapisane na zdjęciu wspomnienie z wakacji. To oryginalna grafika, która stworzy klimat wnętrza a zarazem zapewni odpowiednią ilość ciepła. Mamy dwa w jednym: obraz-głównego bohatera i grzejnik. Jeśli od zdjęć wolimy rzeźby - bryły przestrzenne i chcemy zrobić w salonie duże wrażenie to warto wybrać grzejniki, które są architektonicznymi bryłami przestrzennymi, które robią niezapomniane wrażenie jak grzejnik Milano
T Tower, Rift czy Scudi.

Grzejnik Milano Tubes Kalmar
Grzejnik Rift Tubes Kalmar
Grzejnik Scudi Antrax Kalmar

Grzejnikiem możemy też wydzielić strefy w pomieszczeniu. Wystarczy spojrzeć na grzejnik TBT. 

Grzejnik TBT Tubes Kalmar

W pokoju możemy też połączyć funkcję grzejnika i półki w jednym. Są takie serie grzejników jak Serie T, które pozwalają na konfigurację niezliczonych wariantów grzejącego umeblowania.

Grzejnik Serie T Antrax Kalmar

Grzejniki do sypialni

W sypialni zdrowo jest mieć grzejniki, które promieniują ciepłem, dając miłe uczucie nie powodują cyrkulacji kurzu w pomieszczeniu. Wariantów jest wiele ale na szczególne wyróżnienie za podwójną funkcjonalność zasługuje grzejnik Origami, który będąc grzejnikiem i eleganckim parawanem w dobranej do wnętrza kolorystyce, zapewni nam intymność. Ponieważ w sypialni szczególnie ważna jest jakość powietrza warto też rozważyć niezwykle dekoracyjny grzejnik - nawilżacz powietrza czyli Zero.

Grzejnik Origami Tubes Kalmar
Grzejnik Zero Antrax Kalmar

Grzejniki do łazienki

I na koniec zajmijmy się łazienką. Tu oczywiście możemy zastosować wcześniej wspomniane rozwiązania luster czy półek ale też przede wszystkim myślimy o połączeniu grzania z suszeniem ręczników. Tu mamy całe bogactwo rozwiązań - grzejników, które wyposażone w grzałkę elektryczną mogą suszyć ręczniki również poza sezonem grzewczym jak np. grzejnik V8 czy Ordo. Tam gdzie mamy ogrzewanie podłogowe w łazience możemy zastosować niezwykle ciekawą wzorniczo suszarkę elektryczną Scaletta.

Grzejnik V8 Antrax Kalmar
Grzejnik Kalmar Ordo

Możliwości, jeśli trafimy do odpowiedniego sklepu, są niemal nieograniczone. Warto przed wyborem grzejnika, który będzie dobrze widoczny we wnętrzu i który zajmuje dużą przestrzeń na ścianie - wybrać rozwiązanie piękne i funkcjonalne pamiętając, że dzisiejsze grzejniki mogą więcej niż tylko grzać.

Grzejnik Scaletta Tubes Kalmar

Więcej informacji na: www.kalmar.waw.pl