Często szukając odpowiedniej sofy czy narożnika patrzymy jedynie na to, aby gabarytowo i kolorystycznie pasował do naszego wnętrza. Zapominamy zupełnie o tym, że taki mebel oprócz cech wizualnych powinien spełniać znacznie ważniejsze zadanie. Musi zapewnić nam komfort i wygodę siedzenia. Na co więc zwrócić uwagę kupując sofę, aby dawała nam pełnię szczęścia z wypoczynku?

Komfort siedzenia

Elastyczność siedziska jest bardzo istotnym elementem w odczuwaniu komfortu. Głównie przez tą cechę oceniamy czy dany mebel jest dla nas wygodny czy nie. Mając na uwadze różne upodobania co do sprężystości wypełnienia siedziska, w Salonach Livingroom klient ma możliwość wyboru opcji, która najbardziej mu będzie odpowiadać.

Regulowana głębokość siedziska

Doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy lubią zarówno wygodnie rozsiąść się na kanapie w pozycji półleżącej jak i siedzieć prosto, choćby przy piciu herbaty. W wybranych modelach mebli marki Livingroom głębokość siedziska regulowana jest przestawnym oparciem.

W bardzo prosty i szybki sposób można przesunąć oparcie do przodu i w ten sposób zmniejszyć głębokość siedzenia. Innym rozwiązaniem jest wysuwne siedzisko, które może zwiększyć głębokość siedzenia nawet o 25 cm.

CLARO - wysuwne siedzisko
Gobi - przesuwne oparcie

Regulowane oparcie

Funkcja pozwala obniżyć oparcie do pozycji półleżącej. W takim ustawieniu nasz organizm czuje się komfortowo i zaczynamy się relaksować. Świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza w fotelach marki Livingroom jest elektrycznie lub ręcznie sterowana poduszka lędźwiowa, która dopasowuje się do dolnej partii kręgosłupa dając mu optymalne odprężenie.

CORIA - regulowane oparcie

Regulowany podnóżek

Nic tak nie odpręża jak uniesienie nóg. Dzięki takiej pozycji krążenie się poprawia, a nogi odzyskują lekkość. W Livingroom znajdziesz zarówno fotele jak i sofy z regulowaną ręcznie lub elektrycznie funkcją relaks.

FORNELLO - podnóżek

Regulowany podłokietnik

Dla zapewnienia komfortu i wygody siedzenia marka Livingroom stworzyła ruchome podłokietniki, które wedle potrzeby można podnieść lub obniżyć. Daje to użytkownikowi możliwość jeszcze lepszego dopasowania mebla do swoich potrzeb.

Gobi - regulowany podłokietnik

Zagłówek

Pozwala odprężyć mięśnie karku, a także całego ciała. Oparcie głowy na zagłówku, po ciężkim dniu pracy pozwoli nam szybciej zregenerować siły. W ofercie Livingroom w zależności od modelu występują zagłówki regulowane, które z łatwością można przestawiać.

FORNELLO - zagłówek

Każdy z nas ma swoje upodobania i pozycje, w których jest mu najwygodniej wypoczywać, więc nie zapominajmy o tym wybierając właściwy mebel dla siebie. W Salonach Livingroom dzięki bogatej ofercie modeli, funkcji, tapicerki i wypełnień meble dopasowują się do Ciebie, aby zapewnić jak najwyższy komfort użytkowania. Meble marki Livingroom dają gwarancję jakości i niezawodności. Są nowoczesne i designerskie, bo Livingroom to Wygoda w pięknej formie.