Za szczerą prostotą grzejników Beams Mono i Bryce Mono kryje się śmiały techniczny wyczyn autorstwa zespołu projektantów i inżynierów Vasco. Konstrukcja i sposób montażu tych grzejników została opracowana w taki sposób, aby ich konfiguracja i instalacja stanowiła rodzaj gry, podczas której klient, czy architekt wnętrz zadecyduje jaki będzie jej efekt końcowy.

MONO BRYCE

Architektoniczna esencja - nic dodać, nic ująć

W odróżnieniu od standardowych grzejników dekoracyjnych, Beams i Bryce w wersji MONO to pojedyncze profile aluminiowe o szerokości 150 mm, które można zestawiać ze sobą w dowolny sposób.

MONO BEAMS

Grzejnik BEAMS charakteryzuje się całkowicie nieskazitelną, płaską powierzchnią, natomiast faktura powierzchni grzejnika BRYCE to szereg głębokich rowków ułożonych gęsto obok siebie, co w konsekwencji, w zależności od pory dnia i światła, tworzy figlarny i niepowtarzalny wzór.

Play with MONO 

Te dwa grzejniki podczas instalacji można zestawiać ze sobą w dowolny sposób:

  • 1 lub 2 lub 3 grzejniki razem lub osobno,
  • BRYCE lub BEAMS, albo oba te typy w jednym zestawianiu,
  • Wyżej, niżej lub na tym samym poziomie,
  • O tych samych lub różnych wysokościach,
  • W tej samej lub różnej kolorystce.
BEAMS BRYCE MONO

Niewidoczne podłączenie do instalacji

Istotną zaletą tych grzejników co wygląd i możliwości konfiguracji, jest sposób ich montażu do instalacji. Kolektory i zawieszenia oraz przyłącza zostały całkowicie usunięte z pola widzenia.

Dopełnieniem architektonicznej elegancji profili grzejników Beams i Bryce Mono jest nowatorskie rozwiązanie podłączenia ich do instalacji za pomocą bloku przyłączeniowego, który jest całkowicie niewidoczny - ukryty pod grzejnikiem.

Podłączenia

Instalator może z łatwością podłączyć mosiężny blok do instalacji CO za pomocą standardowych złączek (3/4 " Euroconus). Połączenie bloku z grzejnikiem wykonuje się za pomocą pojedynczej śruby umieszczonej centralnie, co zapewnia prosty i szczelny montaż. Co więcej, dzięki mechanizmowi zamykającemu na bloku, każdy profil grzejników Beams lub Bryce Mono można łatwo zdemontować bez przerywania obiegu grzewczego. Funkcja jest niezwykle przydatna do czyszczenia lub do tymczasowego demontażu grzejnika, np. podczas malowania ścian.

Regulację temperatury zapewnia głowica zintegrowana z zaworem termostatycznym zamontowanym w dowolnym miejscu na ścianie, ukrytym w podtynkowej skrzynce. Jedynym widocznym elementem jest sama głowica.

Innymi rozwiązaniami regulującymi temperaturę grzejników jest programator termostatyczny zamontowany w tym samym pomieszczeniu co grzejnik, albo komputerowe sterowanie siłownikiem zaworu bezpośrednio na rozdzielaczu. I co istotne, w konfiguracji kilku grzejników razem każdym z nich można sterować osobno.

Te eleganckie, proste grzejniki doskonale zintegrują się z każdym pomieszczeniem domu, a dzięki specjalnie dedykowanym luksusowym poręczom na ręczniki grzejniki MONO idealnie sprawdzą się również w łazience i kuchni.

MONO BRYCE

Więcej informacji na: www.VASCOart.pl