Styl Modern Art Deco jest spektakularny i niezwykle elegancki. Charakteryzują go nasycone kolory, metalowe bryły i nietypowe kształty mebli. Takiego wnętrza nie powstydziłby się sam Wielki Gatsby!

Art Deco jest stylem wnętrzarskim, który na przestrzeni XX wieku kilkukrotnie podbił świat wnętrzarski. Najpierw w latach 20-tych w klasycznej wersji, później w latach 70-tych - nieco zmodyfikowany poprzez wpływ kultury hipisowskiej. Art Deco do dziś zachwyca klasą, elegancją i oryginalnością. Nie dziwi więc, że producenci mebli i elementów wyposażenia wnętrz wciąż chętnie czerpią inspiracje z jego ponadczasowego szyku.

Kolor to podstawa

Art Deco w nowej odsłonie mieni się intensywnymi odcieniami kamieni szlachetnych przełamanych subtelnymi akcentami beżu i szarości. Paletę barw dopełnia blask złota obecny w mosiężnych akcentach w postaci ozdobnych nóżek mebli lub dekoracji. Wśród materiałów królują welwet, marmur i mosiądz.

Geometryczny luksus

Istotą stylu Art Deco są geometryczne kształty mebli, które można wprowadzić do wnętrza w postaci sofy lub puf. To właśnie one robią największe wrażenie! W tym sezonie nowością są meble o obłych kształtach, a wśród nich - sofa w kształcie nerki, która świętuje swój głośny powrót do świata designu. W zestawieniu z fotelem koktajlowym w odcieniu pudrowego różu ten klasyczny mebel zyskuje na przytulności, a kiedy dorzucimy do niego jeszcze geometryczne meble, całość stanie się efektowną sumą sprzeczności - miękkich i wyrazistych linii.

Urok lśnienia

Chromowana stal, wyraziste, metalowe akcenty oraz szklane i marmurowe blaty to klucz do sukcesu. Te elementy dopełniają całości, tworząc elegancką aranżację z nutką glamour. Zrobi ona wrażenie na każdym, kto przekroczy próg Twojego domu.

Dopełnieniem efektu są przemyślane dekoracje - lampy o kamiennych podstawach, masywne wazony i misy w odcieniach złota, a także geometryczne ozdoby ścian. Wprowadzą one do wnętrza przytulność i indywidualny charakter mieszkańców.