Wspaniała klasyka

Dla wielu z nas wersalka może się prawdopodobnie kojarzyć z meblem z epoki naszych babć. Okazuje się jednak, że w dzisiejszych czasach - gdy większość z nas nie mieszka w dużym domku pod miastem - ten klasyczny mebel okazuje się po prostu niezwykle praktyczny. Bowiem mieszkanie w bloku czy nawet mały apartament nie mają zwykle osobnego pokoju gościnnego, w którym możemy przenocować gości. Czasem wręcz przestrzeń salonowa musi stać się na noc sypialnią rodziców. W takich właśnie przypadkach wersalka staje się idealnym rozwiązaniu, na co dzień pełniąc rolę eleganckiej sofy. Najlepiej także, gdy towarzyszyć jej będzie pasujący do kompletu wygodny fotel.

Dla naprawdę wymagających

Zestawy wypoczynkowe Loretto oraz Moretti marki Unimebel, w których skład wchodzą właśnie wersalka z fotelem, to wygodne i efektowne rozwiązanie w zgodzie z dobrym smakiem i oryginalnym stylem. Znakomicie wpiszą się w klasyczne oraz nowoczesne wnętrza, ale doskonale odnajdzie się także w stylizacji mid-century, eklektycznej, a nawet loftowej, dodając salonom charakteru i uroku. Loretto i Moretti to nietuzinkowe zestawy salonowych mebli, które skierowane są do klientów oczekujących uniwersalnych rozwiązań o niebanalnym wzornictwie.

Piękno pionowych przeszyć

Kolekcja Loretto zachwyca intrygującymi pionowymi przeszyciami, które budują ciekawy rytm aranżacji salonu, oraz delikatnie obłymi krawędziami. Dzięki nim zarówno fotel, jak i wersalka nabierają subtelności oraz wyrafinowania. Meble oparte są na lekkich, nieco ukośnie ustawionych nóżkach, które - podobnie jak cała konstrukcja mebli - zostały wykonane z najlepszych gatunków certyfikowanego drewna jesionowego lub bukowego, sezonowanego minimum 7 lat w naturalnych warunkach zewnętrznych, by zapewnić im trwałość. Ich kolor można wybrać przed zakupem ze wzornika wybarwień marki Unimebel.

Ciekawa gra wzorem

Z kolei kolekcja Moretti przyciąga uwagę nieco subtelniejszymi niż w przypadku Loretto przeszyciami, które zajmują tylko górną część mebli. Nadaje to zestawowi nieco bardziej spokojny charakter. Jakość wygody i komfortu podkreślają też wyraziste, prostokątne oparcia, które zdają się przyjemnie obejmować użytkowników. Meble z serii Moretti oparte są również na nieco ukośnie ustawionych nóżkach, jednak tym razem ich przekrój jest kwadratowy, co dodaje wersalce i fotelowi wyrafinowania oraz pewnej stateczności. To szczególnie dobry zestaw do wnętrz bardziej klasycznych, w których pragniemy stworzyć klimat tradycji i szacunku dla przeszłości. Wybarwienie nóżek w kolekcji Moretti również można wybrać przed zakupem z wzornika Unimebel.

Obicie zrobione pod nas

Zestawy Loretto i Moretti dostępne są w tkaninach ze wzornika marki Unimebel. Zawierają one wiele starannie wyselekcjonowanych wzorów i kolorów, które dopasujemy do niemal każdej stylizacji wnętrza w zależności od tego, czy bardziej zależy nam na kolorze tapicerki, czy też na pojawiającym się na nim wzorze.

A wiadomo przecież, że to właśnie tkanina jest jednym z kluczowych elementów, które tworzą wizerunek mebla i często decyduje o komforcie, wygodzie oraz finalnej jakości mebla.

Unimebel proponuje tkaniny wykorzystujące innowacyjną technologię chroniącą każde pojedyncze włókno, co pozwala na łatwe usuwanie plam i zabrudzeń czystą wodą. Zastosowane w produkcji technologie, gwarantują wysoką odporność na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, przy zachowaniu lekkości, delikatności i uroku tkaniny.

O marce Unimebel

Dla nas każdy mebel to osobna historia. Historia zamknięta w inspirujących kształtach, pierwszym kreślonym rysunku, niepowtarzalnej fakturze jesionowego drewna, ostatnim pociągnięciu politury. To historia o pasji, naturze, ludziach… i o radości tworzenia ponadczasowego piękna. Mamy do spełnienia misję. Jest nią tworzenie mebli, które wypełniając najwyższe standardy jakościowe, wyróżniają się ponadczasowym designem, a jednocześnie indywidualną stylistyką. Nasza misja jest także naszą pasją. Czerpiąc z doświadczeń mistrzów stolarstwa stosujemy nowoczesne technologie oraz tylko naturalne surowce i materiały. Wszystko po to, aby tworzyć meble dla pokoleń, które zaspokajają wrodzone dążenia człowieka do piękna i wygody. Robimy je z sukcesem od ponad 25 lat. Nasze meble są bezpieczne, trwałe i przyjazne dla środowiska, a my jesteśmy pewni tej najwyższej jakości.

Więcej informacji na: unimebel.pl

 

Autor
Modne i wygodne meble, które zauroczą designem
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...