Dla domów dwu- lub więcej piętrowych, polecamy modne schody w różnych kolorach. Kto powiedział, że stopnie, balustrady czy poręcze muszą być w jednym kolorze… Świat oferuje nam tyle różnych odcieni, że szkoda byłoby ograniczać się do jednego. Miłośnikom odważniejszych połączeń polecamy bardziej kontrastowe dobieranie kolorów - nie bójmy się łączyć jasnych tonacji z ciemnymi, one na pewno zwrócą uwagę na nasze schody, które tym sposobem staną się centralną ozdobą domu.

Fot. Marchewka

Natomiast dla tych, którzy wolą bardziej stonowane aranżacje, polecamy konstrukcje, w których użyto materiały o subtelnych różnicach w kolorystyce. Takie łagodne przejścia, choć na pierwszy rzut oka wydadzą się nieznaczne, wprowadzą większą wizualną głębię w paletę kolorystyczną charakterystyczną dla naszego domu.

Fot. Marchewka

Dwukolorowe schody - przejaw wyrazistej elegancji

To świetny pomysł dla wielbicieli klasycznej szkoły designu. Tak, jak zawsze czerń i biel będą się dopełniać niczym jing i jang, podobnie wiele innych kolorów okazuje się ze sobą doskonale współgrać. Jednak przykładem realizacji klasycznego połączenia czerni i bieli będą te przepiękne, trzykolorowe schody. Tralki ze stali nierdzewnej oraz naturalny jasny brąz stopni zostały wkomponowane w malowany na czarno-biało dąb, co całościowo prezentuje się z prawdziwą klasą. Taki duet kolorystyczny na schodach, wydaje się nieznaczną zmianą względem konstrukcji jednokolorowych, jednak gwarantujemy, że finalny efekt, wywołany przez dwukolorowe schody, będzie nietuzinkowy i zrobi wrażenie na Twoich gościach.

Fot. Marchewka

Królestwo bieli i drewna - rozjaśnij wnętrze kunsztownymi schodami

Polecamy łączyć również naturalny rysunek drewna z gładką fakturą, czego przykładem mogą być te wysmakowane schody. Intrygującego wyglądu dodają im metalowe połyskujące wykończenia, które elegancko zdobią całą konstrukcję.

Fot. Marchewka

Absolutnym hitem są pod tym względem wszelkie kombinacje z bielą - zwłaszcza jeżeli chodzi o podstopnice, które w jaśniejszym odcieniu dodają schodom lekkości i delikatnie rozświetlają pomieszczenie. Dzięki nim możesz jeszcze bardziej wyeksponować piękno naturalnego rysunku drewna, które wyraziście odznacza się na białym tle. Równie dobrze pod tym względem wyglądają schody o jaśniejszym odcieniu brązu oraz nieco ciemniejszym. Ponadto niezależnie od stylu naszych schodów, czy zostały zaprojektowane bardziej nowocześnie, w minimalistycznej formie, czy też tradycyjnie, z bogactwem finezyjnego zdobnictwa - w obydwu przypadkach sprawdzą się wielokolorowe rozwiązania.

Fot. Marchewka

Modne łączenie kolorów - wypróbuj również w swoim mieszkaniu!

Wprowadźmy w nasze życie odrobinę koloru, poeksperymentujmy z paletą barw, a dzięki takiemu rozwiązaniu, z pewnością ciekawie ożywimy nasze wnętrze! Ta zasada tyczy się oczywiście nie tylko schodów, ale również innych elementów wystroju naszych mieszkań. Monolityczne meble czy nawet podłogi nie stanowią już wiodącego pomysłu na urządzenie domu. Do katalogu najczęściej wybieranych modeli podłóg czy drzwi można dołączyć coraz popularniejsze rozwiązania, takie jak schody w różnych kolorach. Często bazują również na łączeniu różnych surowców, np. dwóch całkowicie odmiennych gatunków drewna (nierzadko także drewna krajowego z egzotycznym), które dobrano ze sobą na zasadzie kontrastu lub łagodnego dopełnienia.

Fot. Marchewka

Więcej informacji na: marchewka.pl