Co wyróżnia wnętrza w stylu angielskim?

Państwo, którego narodową walutą jest funt brytyjski, a stolica uznawana jest za kolebkę mody - Wielka Brytania - bo o niej mowa, wielu kojarzy się z czymś znacznie więcej. Wraz z upływem lat nie słabnie zainteresowanie tamtejszą architekturą, co ma odzwierciedlenie również w urządzaniu wnętrz. 

Angielskie wnętrza emanują ciepłem, oddając klimat przytulnego domu. Nie brakuje w nich wielu detali ozdobionych motywem kwiatowym, takich jak tapety czy ciężkie kolorowe zasłony. Kolorystyka napawa optymizmem: w pomieszczeniach królują głównie jasne, pastelowe barwy, przywodzące na myśl nieco romantyczne pałacowe pokoje.

Istotnym elementem we wnętrzach w stylu angielskim jest także oświetlenie, które tworzy przyjemną atmosferę. Mile widziane jest ciepłe i miękkie światło przebijające się przez materiałowe abażury lamp. Urok tego stylu oddają też kryształowe żyrandole, subtelnie rozpraszające promienie po pomieszczeniu.

Styl angielski w praktyce, czyli jak urządzić salon, sypialnię i kuchnię?

Miękka, pikowana sofa w stylu chesterfield, długie aksamitne zasłony i solidne drewniane meble w stylu kolonialnym to elementy, które perfekcyjnie oddadzą klimat angielskiego wnętrza w salonie. W pokoju dziennym mile widziane są tapety ozdobione kwiatowymi ornamentami oraz wiszące na ścianach obrazy przedstawiające malownicze pejzaże oraz zdjęcia członków rodziny. Urok pomieszczenia podkreśli zaś efektowny kryształowy żyrandol, zawieszony w samym centrum pomieszczenia.

W sypialni główną rolę powinno grać duże łóżko z rzeźbioną drewnianą ramą bądź miękkim zagłówkiem obitym pikowanym materiałem. Po obu jego bokach warto umieścić klasyczne nocne szafki, stawiając na ich blatach lampki w stylu wiktoriańskim. W kącie pomieszczenia można też postawić toaletkę bądź sekretarzyk, nadające całości ducha minionej epoki, będąc jednocześnie funkcjonalnymi elementami wystroju.

Jeżeli chodzi o kuchnię, warto postawić na odcienie bieli i błękitu oraz w zależności od preferencji, złote bądź srebrne detale. Wśród dodatków nie powinno zabraknąć drewna, na przykład w postaci stołu i krzeseł w jadalni, na których umieszczone zostaną wygodne poduszki, uprzyjemniające wspólne chwile domowników podczas posiłku.

Gdzie zaopatrzyć się w meble i dodatki w stylu angielskim?

Na polskim rynku można znaleźć sporą ilość producentów mebli oferujących wyposażenie wnętrz w stylu angielskim, jednak mimo to wiele osób decyduje się na ich zakup od zagranicznych sprzedawców. Podobnie sytuacja przedstawia się w kwestii dodatków, które muszą prezentować się równie perfekcyjnie, by móc stworzyć harmonijną całość w danym pomieszczeniu.

Najlepszym sposobem na pozyskanie prawdziwych skarbów jest jednak samodzielna wycieczka do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu skarbów do swojego domu i rozejrzenie się zarówno po designerskich sklepach w czołowych dzielnicach angielskich miast, jak i popularnych w tamtych stronach charity shopach, w których kryją się prawdziwe wnętrzarskie perełki.

Wybierając się na zakupy do Wielkiej Brytanii warto odpowiednio się przygotować pod względem finansowym, pamiętając, że obowiązującą walutą w tym kraju jest funt brytyjski. Na stronie https://internetowykantor.pl/kurs-funta/ w dogodnej chwili można nie tylko sprawdzić kurs funta, ale też w bezpieczny i szybki sposób wymienić walutę tuż przed podróżą w poszukiwaniu wymarzonych i niepowtarzalnych dodatków do swojego domu.