Długi, zdrowy sen nie tylko pozwala na większą efektywność podczas wykonywania codziennych obowiązków, ale też zapewnia dobry nastrój i odpowiednią regenerację organizmu. Nie jest tajemnicą, że podstawę komfortowego, nocnego odpoczynku stanowi właściwie dobrany materac - najlepiej ten o właściwościach zdrowotnych. Jak jednak wybrać najlepszy spośród tak dużej oferty na rynku? Jeżeli szukasz swojego ideału, przyjrzyj się ofercie marki SleepMed - innowatorowi na rynku materacy medycznych.

Wygodny materac, czyli jaki? 

Na komfort Twojego snu wpływa wiele czynników - najwięcej związanych jest z samą budową materaca, z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy. W materacach medycznych SleepMed dołożono wszelkich starań, aby otrzymać podłoże doskonale dopasowujące się do każdej sylwetki - udało się to osiągnąć dzięki nowoczesnej konstrukcji, do której stworzenia posłużono się dwoma rodzajami pianek: VitaRest oraz VPPHR. Pierwsza z nich reaguje na ciepło użytkownika, tym samym dopasowując się do jego sylwetki. Pianka ta ponadto została podzielona na 7 stref o różnej twardości, dzięki czemu może zapewnić odpowiednie podparcie zarówno dla lekkiej głowy, jak i o wiele cięższych nóg i bioder. Plastyczność tego materiału połączono z pianką VPPHR stanowiącą podstawę wypełnienia materacy medycznych SleepMed - nadaje ona wkładowi elastyczności i zapewnia wysoką odporność na odkształcenia. Takie zestawienie pozwoliło otrzymać komfortowy produkt z gwarancją obejmującą aż 15 lat użytkowania.

Innowacyjne dopasowanie twardości

Wspomniane wyżej rodzaje pianek umożliwiły zastosowanie w materacach medycznych SleepMed innowacyjnej techniki zmiany twardości. Wystarczy jedynie przełożyć warstwę pianki VitaRest na drugą stronę wkładu, ewentualnie odwrócić materac i...gotowe! Modyfikujesz materac w zależności od tego, czy potrzebujesz bardziej miękkiego lub twardszego podłoża niż standardowy poziom “średni”. Jeśli to dla Ciebie za mało, w każdej chwili możesz dokupić do modeli SleepMed dedykowaną matę kokosową, którą wkłada się między pianki lub na spód materaca, tym samym podnosząc jego twardość i nadając mu nowych właściwości. Głównym atutem takiego rozwiązania jest możliwość ciągłej zmiany, podczas gdy kupując produkt bez takiej funkcji jesteś do końca skazany na spanie na jednym, często niewygodnym podłożu.

Wygodny, ale i zdrowy

Choć wydawać by się mogło, że komfort i wygoda mają decydujący wpływ na wybór materaca, nie można zapominać o jego aspektach zdrowotnych. Niezależnie od tego, czy jesteś alergikiem czy nie, powinieneś znaczną uwagę przykładać do higieny swojego materaca. W produktach SleepMed zostały zastosowane dwa ciekawe rozwiązania zapewniające właściwości antyalergiczne. Pierwszą z nich jest nowoczesna technologia Airforce, w którą wzbogacono piankę VPPHR - została poprzecznie ponacinana, dzięki czemu powstałe w jej wnętrzu kanały powietrzne zapewniają odpowiednią wentylację podłoża, a system uaktywnia się przy najmniejszym ruchu śpiącego. W ten sposób materiał cały czas oddycha i nie pozwala na gromadzenie wilgoci.

Materace medyczne SleepMed - wygoda i zdrowie!

Istotną rolę w zapewnieniu odpowiedniej wentylacji wkładu pełni również pokrowiec materaca Merced. Wykonany z grubej dzianiny o elastycznych włóknach idealnie dopasowuje się do materaca, tym samym umożliwiając swobodny przepływ powietrza. Chcąc jeszcze bardziej usprawnić ten proces, jego boki obszyto specjalną taśmą 3D, która zdecydowanie ułatwia cyrkulację i odparowywanie cieczy. Tkanina została również nasączona specjalną apreturą, która zmniejsza wchłanianie wilgoci i zapewnia odpowiednią miękkość pokrowca. Jego dodatkowym atutem jest zamek błyskawiczny, który umożliwia jego szybkie zdjęcie i pranie nawet w 60 stopniach Celsjusza.

Materace SleepMed – stworzone z myślą o problemach zdrowotnych

Zdrowotne właściwości produktów SleepMed odczują szczególnie osoby borykające się z bólami kręgosłupa, schorzeniami układu kostno-szkieletowego oraz wadami postawy. Pianka termoelastyczna VitaRest dopasuje się do każdej sylwetki, zapewniając ulgę w bólu i redukując jego odczuwanie także w ciągu dnia. Zapewnienie swojej sylwetce odpowiedniego podparcia powinno mieć także wymiar profilaktyczny, ponieważ zadbanie o ułożenie ciała w nocy pomoże mu się regenerować i nie przeciążać w trakcie wykonywania codziennych obowiązków. Materace SleepMed zaleca się także w przypadku dolegliwości układu naczyniowo-sercowego, ponieważ sprzyjają swobodnemu przepływowi krwi i dotlenieniu tkanek. Z tego też względu bez obaw mogą być wykorzystywane w przypadku osób obłożnie chorych, które zmuszone są spędzać w łóżku większość czasu - terapeutyczna pianka VitaRest skutecznie ochroni przed powstawaniem odleżyn.

Chcąc należycie zadbać o zdrowie, zacznij od zapewnienia Twojemu organizmowi odpowiedniego komfortu w czasie nocnego wypoczynku. Dobrej jakości podłoże może nie tylko zniwelować istniejące dolegliwości, ale także zapobiec powstawaniu nowych. Jeśli jesteś zainteresowany materacami medycznymi SleepMed, odwiedź sklepy internetowe Senna Materace lub Sleeping House - znajdziesz tam nie tylko modele SleepMed w atrakcyjnych cenach, ale też wykwalifikowany personel, który pomoże Ci wybrać materac dopasowany do Twoich potrzeb.