Badania biją na alarm! Ponad 70% z nas w ciągu dnia czuje się niewyspanym! Jak sobie pomóc? Jak lepiej spać? Okazuje się, że jest kilka uniwersalnych domowych sposobów na to, by polepszyć jakość swojego snu.

6 sposobów na lepszy sen

  1. Przed spaniem wywietrz sypialnię. Optymalna temperatura do snu to 18-22°C.
  2. Zadbaj o światło, a właściwie o jego brak! Spróbuj zasypiać w zupełnej ciemności, bez telefonu, komputera.
  3. Wypróbuj "kołysanki dla dorosłych", np. odgłosy natury, deszczu itp. Spróbuj też poczytać przed snem książkę. Szukaj aktywności, które Cię wyciszą.
  4. Zacznij kojarzyć sypialnię z relaksem - nie zabieraj do łóżka laptopa!
  5. Śpij codziennie w podobnym czasie.
  6. Sprawdź na czym śpisz! Wybierz się do salonu i znajdź model odpowiedni dla siebie.

Przedstawiamy najnowszą linię materacy CUREM. Każdy z modeli pełen jest technologicznych innowacji wspierających zdrowy sen.

.log

.log-jeden z twardszych materacy

Jednym z twardszych modeli w kolekcji jest .log. Zastosowano w nim niższy niż w pozostałych modelach wkład pianki Visco, który dopasowuje się do ciała, a tym samym redukuje potrzebę częstej zmiany pozycji podczas snu. Innowacją jest pianka Serene wyposażona w system SAT (Supportive Air Technology).

Nacięcia w spodniej piance Fusion zaprojektowano z myślą o stworzeniu twardszego podłoża snu. Zastosowano poprzeczne linie cięcia ukształtowane tak, by stworzyć 7 stref twardości. Pokrowiec Zeo Case zwiększa właściwości wentylacyjne i termoregulacyjne. Pokrowiec wzbogacono o wielowarstwową taśmę 3D, którą umieszczono także na spodzie materaca - ten zabieg skutecznie usprawnia cyrkulację ciepła oraz powietrza. Całości dopełnia antybakteryjna powłoka. Pokrowiec z możliwością prania.

.exe

Materac .exe

.exe to materac, który tworzą 3 pianki: Serene, Visco i Fusion. Serene tworzy wierzchnią warstwę. Miliony niezależnie pracujących powietrznych kapsułek, z których jest zbudowana, pozwalają zapewnić temu komponentowi maksimum komfortu przy jednoczesnym zapewnieniu optymalnego podparcia.

Ciepło ciała aktywuje termoelastyczne właściwości pianki Visco - materac idealnie dopasowuje się do kształtów ciała. W tym modelu zastosowano grubą warstwę pianki  termoelastycznej Visco. Podparcie dla kręgosłupa i mięśni to z kolei zadanie dla pianki Fusion. Dzięki wykonanym w niej nacięciom powstaje 7 stref twardości - każda odpowiada potrzebom innej części ciała. Wzdłużne i poprzeczne nacięcia są głębsze niż w pozostałych modelach. To także wpływa na miękkość .exe. Materac okryto wytrzymałym, antybakteryjnym pokrowcem

.zip

Materac .zip

Z kolei model .zip stosuje hybrydowe rozwiązanie. To połączenie najlepszych cech systemu sprężyn multipocket oraz technologicznie zaawansowanych pianek Serene i Fusion. Strefy ze sprężynami zapewniają wsparcie i równomierne rozłożenie ciężaru ciała.

Górna warstwa wykonana z pianki Serene gwarantuje idealne dopasowanie do sylwetki, zmniejszenie uczucia nacisku, a w konsekwencji przekłada się na ogólne poczucie komfortu i miękkości. Model posiada także fenomenalne właściwości termoregulacji, pochłaniania ciepła oraz wilgoci. Taki efekt udało się uzyskać dzięki zastosowaniu innowacyjnych otworów w bokach materaca.

Wyprofilowana pianka Fusion otula kieszenie ze sprężynami multipocket. Termoregulację wspomaga dodatkowo pokrowiec Zeo Case wyposażony w przewiewną taśmę 3D umieszczoną także na spodzie materaca.