Jest niepozorna i niewielkich rozmiarów, a dzięki niej często doświadczamy ogromnych zmian na lepsze. Śpimy wygodniej, budzimy się bez bólu karku i głowy. Odpowiednio dobrana poduszka wraz z wygodnym, dobrze dopasowanym materacem potrafią zdziałać cuda i polepszyć jakość naszego odpoczynku.

Katalogowe aranżacje sypialni kuszą mnóstwem pięknie skomponowanych aranżacji z wielu poduszek. W rzeczywistości jednak spanie na wielu poduszkach z wysoko uniesioną głową ma katastrofalne skutki dla naszego zdrowia. Jakie poduszki powinniśmy zatem wybrać, by spać lepiej? Przede wszystkim warto zastanowić się nad kupnem specjalistycznego modelu wypełnionego elastyczną pianką, która w odpowiedni sposób wspiera zdrowe, anatomiczne ułożenie głowy i karku.

Jak wygląda poduszka idealna?

Jedną z najważniejszych cech poduszki jest podparcie, czyli zdolność ustawienia i utrzymania głowy w naturalnej, anatomicznej pozycji. Ciężar naszego ciała powinien być równomiernie rozłożony na materacu, poduszka nie powinna tego zmieniać i powodować ucisku np. na ramię czy samą głowę, która z kolei ma znajdować się w jednej linii z ramionami.

W wyborze idealnej poduszki ważna jest też kwestia odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Przewiewność materiałów, z których stworzona jest poduszka zabezpiecza przed namnażaniem pleśni i grzybów oraz złych bakterii, a także odprowadza nadmiar ciepła - nie jest nam więc podczas snu ani zbyt ciepło, ani zimno.

Wybierając odpowiedni model nie zapomnijmy także, by sprawdzić, w jaki sposób możemy zadbać o swoją higienę! Wybierajmy modele z pokrowcem, który w łatwy sposób można zdjąć i wyprać.

Zaawansowane technologicznie materace i poduszki

W najnowszej kolekcji CUREM znajdziemy nie tylko zaawansowane technologicznie materace, ale także dwie dopracowane poduszki wypełnione innowacyjną pianką Curefeel. Pianka idealnie dopasowuje się do naszego kształtu, a jednocześnie jej ergonomiczny profil zapewnia właściwe podparcie bez ucisku dla żadnej części ciała.

Curefeel sprawnie rozprowadza ciepło oraz wilgoć - ogranicza pocenie się, pozwala swobodnie oddychać i spać spokojnie. Proces termoregulacji znacząco wspomaga także pokrowiec, w który ubrano poduszki CUREM wyposażony w przewiewną taśmę 3D. Wielowarstwowa struktura skutecznie zwiększa cyrkulację ciepła oraz powietrza.

Poduszka .relax

Poduszka .relax posiada wkład wykonany z termoelastycznej pianki CureFeel. Idealnie odpowiada wszystkim konturom szyi i głowy pod różnymi kątami. Poduszka odpowiednia dla tych, którzy często zmieniają pozycję podczas snu. Prać można nie tylko jej pokrowiec (w 60°C), ale także wkład.

Ergonomiczna poduszka .ergo L

Ergonomiczna poduszka .ergo L wykonana jest z termoelastycznej pianki CureFeel, a dzięki swojemu kształtowi idealnie odpowiada konturowi szyi i głowy. Kark, ramiona i całe ciało mogą się optymalnie i zdrowo relaksować podczas snu. Wkład poduszki można prać w pralce w temperaturze 40°C, a jej antybakteryjny pokrowiec Zeo Case w 60°C