Sypialnia w kawalerce - jak ją wydzielić?

W kawalerce, gdzie jeden pokój spełnia wszystkie funkcje - salonu, jadalni i sypialni - z łatwością można wydzielić część sypialną. Należy tylko kierować się zasadą, żeby była ona stosunkowo niewielka i urządzona w najciemniejszym miejscu pomieszczenia. Dobrym i najprostszym rozwiązaniem będzie oddzielenie jej od części dziennej odpowiednio wysokim i szerokim regałem. Może on być zarówno zabudowany tylną ścianką, jak i otwarty. W drugim przypadku sypialnia zyska więcej dziennego światła i wrażenie większej przestrzeni. Przy zabudowanym regale trzeba zadbać o estetyczny wygląd tylnej ścianki, natomiast przy otwartym, aby osłonić wnętrze sypialni, dobrym pomysłem będzie ustawienie różnego rodzaju przedmiotów - do połowy w ścisłym układzie, a powyżej w bardziej przestrzennym.

Innym rozwiązaniem jest oddzielenie części dziennej i nocnej poprzez wewnętrzny portfenetr, czyli przeszklone drzwi i szklaną ściankę działową. Intymność wnętrza sypialni zapewni w takim przypadku zamontowanie od strony salonowej efektownej kotary lub równie urokliwych żaluzji. Część sypialnianą można również zostawić otwartą, tworzącą element integralny dziennego pokoju. W takim przypadku istotnym jest dopasowanie obydwu części pod względem stylu i aranżacji. W każdym przypadku, zarówno przy sypialni wydzielonej, jak i otwartej, najważniejszą i podstawową czynnością jest wybór komfortowego łóżka z odpowiednio dobranym, ekologicznym materacem.

Jaki materac do ekologicznej sypialni?

Materac do spania jest bardzo istotnym elementem wpływającym na komfort snu, a tym samym efekt nocnego odpoczynku, odbudowującego siły witalne organizmu. Aby to zapewnić, materac do łóżka powinien być każdorazowo dobrany indywidualnie, zgodnie z osobistymi potrzebami. Nie bez znaczenia jest tu również aspekt ekologiczny. Idealny materac powinien cechować się niezwykłą starannością wykonania, być nowoczesny, innowacyjny i przyjazny dla środowiska. Wszystkie te warunki spełniają materace marki Hilding Anders, rekomendowane przez www.zdrowykregoslup.pl. Są one wytwarzane z najwyższej jakości materiałów i przy zastosowaniu nowoczesnej technologii, co jednoznacznie przekłada się na ich trwałość eksploatacji. Produkowane z naturalnych komponentów, takich jak len, bawełna organiczna, mata kokosowa czy lateks naturalny, korzystnie wpływają na kondycję zdrowotną człowieka, a niektóre modele uzyskały nawet status wyrobu medycznego. Dopełnienie stanowi naturalny pokrowiec z lnu z dodatkiem włókien bawełnianych, zapewniający higroskopijność i termoregulację.

Marka Hilding posiada rozbudowaną kolekcję ekologicznych, naturalnych podłoży do spania, szeroko oferowanych na rynku, np. takie materace w Krakowie są dostępne w wielu punktach sprzedaży. Urządzając sypialnię w kawalerce, warto sięgnąć po produkty marki Hilding Anders, zapewnią one bowiem spokojny i relaksujący sen, a przy tym mają zbawienny wpływ na środowisko naturalne.