Zacznijmy od śniadania, a skończmy na kolacji - cały dzień na świeżym powietrzu! Wcześniej jednak zadbajmy o ogrodowe "umeblowanie", tak, byśmy mogli odpoczywać niezależnie od pogody i pory dnia.

Łóżko z metalu, tworzywa sztucznego i wodoodpornej tkaniny cama chill redonda flat, śr. 175 cm, od 27 000 zł; stolik z metalu i tworzywa sztucznego mesa auxiliar flat, wys. 51 cm, od 2350 zł; Gandia blasco, kolekcja Flat, ATAK DESIGN Gdy nadejdzie wieczór, na pewno przyda się lampa, np. ścienna metalowa Giant 1227 Wall Mounted, zasięg ramion 230 cm, Anglepoise, ATAK DESIGN, 15 128,59 zł Fotel typu lounger z podłokietnikami, wygodnym oparciem i podnóżkiem w komplecie. Wykonany z rattanu w ciepłym, naturalnym odcieniu, Alona, Broste Copenhagen, decortis.com 1335 zł

Tradycja unowocześniona

Najbardziej popularnymi meblami w ogrodach, na tarasach i balkonach pozostają różnorodne siedziska: fotele, krzesełka, a także leżanki czy nawet łóżka. Często formą nie różnią się od tych sprzed lat, gdy jednak bliżej się przyjrzymy, widać, że zmieniły się materiały i wykończenie. Elementy drewniane są np. robione z trwałego drewna egzotycznego, rattan bywa zastępowany syntetycznym zamiennikiem, który na pierwszy rzut oka wygląda identycznie. Meble są obijane trwałymi, a przede wszystkim odpornymi na wodę i plamy tkaninami.

Krzesło i podnóżek marki Gandia Blasco z kolekcji Tituna, proj. Mariana Lerma, rama metalowa w wykończeniu naturalnym lub kolorowa lakierowana, siedzisko plecione z poliestru, krzesło 3600 zł, podnóżek 2900 zł, MOOD-DESIGN.PL Fotel Tenaga Plus wykonany z technorattanu o charakterystycznym splocie. Stonowana kolorystyka modelu, utrzymana w najmodniejszych barwach – chłodnych szarościach, brązach (powracających do aranżacji wnętrz) – ułatwi wkomponowanie go w stylistykę nowoczesnego salonu oraz modnie urządzonego ogrodu, HOMEKRAFT.PL, 749 zł

Przyda się trochę światła

Wyjątkowo popularne stały się świece oraz lampiony. Rzucają wokół rozproszone, delikatne światło, które tworzy nastrojowy klimat, uprzyjemniający nocne pogaduszki. Jeśli chcemy skorzystać z tradycyjnego oświetlenia, nie ma problemu. Jest bardzo duży wybór lamp przystosowanych do pracy na zewnątrz - nie ulegają działaniu wilgoci, nie tracą koloru i mocy. Wybierając oświetlenie, zwróćmy uwagę na bogactwo form i materiałów. Z każdym sezonem widać, że projektanci traktują oświetlenie bardzo poważnie, a do naszych rąk mogą trafić naprawdę designerskie okazy.