Osprzęt elektroinstalacyjny to jedna z ostatnich rzeczy o których myślimy planując nasze wnętrza. Są to te elementy, które muszą być i to jest tak oczywiste, że zapominamy jak są niezwykle ważnym elementem przestrzeni z której będziemy korzystać. Warto jednak dokładnie przemyśleć gdzie będziemy ich potrzebować i co tak naprawdę mają nam zapewnić.

Podręczniki mówią, że na każde 4-6m2 należy zamontować co najmniej jedno gniazdko. Praktyka natomiast mówi coś zupełnie innego - ilość gniazdek powinna być dostosowana do potrzeb ich użytkowników. Wymaga to od nas prostej kalkulacji - musimy policzyć z ilu i jakich urządzeń korzystamy w danym pomieszczeniu.

Ile gniazdek potrzebujemy w naszym domu?

W multifunkcyjnym salonie potrzebujemy podłączyć telewizor, zestaw kina domowego, dekoder, odtwarzacz DVD, lampę podłogową, czy lampki na choinkę. Do tego kuchnia - gdzie poza lodówką, zmywarką, kuchenką, okapem, mikrofalówką które są na stałe podłączone do źródeł prądu, musimy pamiętać o tych wszystkich urządzeniach z których korzystamy okazjonalnie.

W łazience musimy pamiętać o pralce, suszarce, szczoteczce, golarce suszarce do włosów... A jeszcze pokoje dzieci, garderoba, przedpokój... I niestety to jeszcze nie jest koniec, bo przecież musimy mieć miejsce do którego podłączymy ładowarki! To z kolei najczęściej oznacza kolejne gniazdka.

Oszczędzaj miejsce z nowymi gniazdkmi JUNG SCHUKO® 

Nie musi tak być, jeśli wybierzemy nowe gniazdka JUNG SCHUKO® ze złączem USB i JUNG Quick Charge® - z mocą ładowania 18W, czyli z opcją szybkiego ładowania. Posiadają one zintegrowane złącza USB "made in Germany", które pozwalają podłączyć różne urządzenia. I nie musimy już montować kolejnego gniazdka tylko "dla ładowarki". Gniazdka te zapewniają oszczędność miejsca w instalacji elektrycznej i ładują smartfony, tablety lub smartwatche bez obciążania gniazda dodatkową ładowarką.

Gniazdka JUNG Quick Charge® - szybkie ładowanie urządzeń mobilnych

Wersja z JUNG Quick Charge® ma moc ładowania 18W i ładuje urządzenia mobilne w bardzo krótkim czasie, np. iPhone 11 w ciągu zaledwie 105 minut. Gniazda SCHUKO® z JUNG Quick Charge® są wyposażone w gniazdo z USB typu C lub A. Ramki występują w serii A i LS firmy JUNG.

JUNG Quick Charge® obsługuje standardy:

  • Apple 2.4 A
  • Samsung Adaptive Fast Charging
  • Qualcomm Quick Charge 3.0
  • Ładowanie baterii USB
  • USB Power Delivery

Gniazdka SCHUKO® z dwoma złączami USB

Oprócz gniazdek z funkcją szybkiego ładowania dostępne są gniazdka SCHUKO® z dwoma złączami USB (typ A i C). Gniazda JUNG SCHUKO® z USB są rozwiązaniem 3 w 1. Jeśli podłączonych jest kilku użytkowników, moc wyjściowa na jedno złącze USB jest rozdzielana po równo.

Ponadto JUNG wyposażył swoje ładowarki USB w dodatkowe złącze USB-C, dzięki czemu połączenia w budynku są bardziej elastyczne przy mocy ładowania 15 W.

Gniazdka zintegrowane z ładowarkami USB to również idealne rozwiązania do sypialni - gdzie szczególnie musimy zwracać uwagę na przestrzeń i jej funkcjonalność.

Więcej informacji na: www.jung.de