Mieszkanie we własnym domu zapewnia nam komfort, wygodę i spokój. To właśnie w naszych czterech ścianach czujemy się jak w bezpiecznej przystani. Aby jednak mieć pewność, że możemy czuć się w pełni spokojnie, musimy zapewnić sobie odpowiednie zabezpieczenia domowe. Alarmy i kamery to oczywiście najwyższy spokój, jednak warto pomyśleć o tych bardziej przyziemnych kwestiach. Zamek do drzwi także się liczy!

Zamek do Drzwi - Czy Jest Ważny?

Wiele osób już od dawna stawia na najwyższą technologię, która ma na celu całkowite zabezpieczenie swojego domu, jak i posesji. Mowa rzecz jasna o aspektach, takich jak wspomniane przez nas kamery, czy alarmy. Oczywiście do takich elektronicznych dodatków możemy spokojnie zaliczyć także rolety zewnętrzne antywłamaniowe. Klasyczne zabezpieczenia również są niezmiernie ważne, a należy do nich zamek do drzwi.

W dużej większości przypadków technologia najzwyczajniej w świecie nie ma prawa nas zawieść. Są jednak aspekty, takie jak choćby awaria prądu, czy zasilania, na które po prostu nie ma się wpływu. Oczywiście może zaistnieć coś takiego jak awaryjne zasilanie. Jeśli jednak i to zawiedzie, to główną drogą wejścia włamywaczy będą nasze drzwi wejściowe. Z tego też względu warto zadbać, by były one nie do przejścia.

Sportowcy dobrze zdają sobie sprawę tego, jak ważne jest bezpieczeństwo w ich karierze. To dzięki jego zapewnieniu nie dochodzi tak często do rozmaitych wypadków i kontuzji. Jeśli interesujecie sportem, to warto, byście postawili na obstawianie. Aby jednak wam to ułatwić, zachęcamy do sprawdzenia bonusy bez depozytu. Zestawienie ich ofert u różnych bukmacherów pozwoli wam na wybranie tej najlepszej opcji.

Nowoczesne Zamki do Drzwi - Na co Postawić?

Skupmy się teraz na tym, jakie dokładnie nowoczesne zamki do drzwi będą najbardziej trafne do zapewnienia ochrony w waszym mieszkaniu. Co powinniście wybrać do swojego domu? Jak wiadomo, istnieje masa rodzajów takich zamków, jednak wyróżniamy spośród nich 4 główne. Zaliczają się do nich zamki do drzwi tak jak:

  • Wpuszczane,
  • Wielopunktowe,
  • Nawierzchniowe,
  • Wierzchnie.


To właśnie pomiędzy tymi czterema opcjami musicie znaleźć najbardziej trafną opcję, która zapewni wam bezpieczeństwo. My oczywiście wam w tym pomożemy, przekazując odpowiednią wiedzę. Według nas spośród wymienionych przez nas rodzajów najlepszym wyjściem jest bez wątpienia zamek wielopunktowy. Co sprawia, że właśnie ta opcja wygrywa nasze zestawienie? Jak można się domyślić, chodzi o jej funkcje.

Ten rodzaj zamka do drzwi jest doskonałym uzupełnieniem drzwi antywłamaniowych. Powód jego produkcji opiera się przede wszystkim o to, by chronić domostwo przed włamaniem. Ciekawostką jest fakt, że nawet profesjonalni włamywacze mają duży problem z przebrnięciem przez takie zabezpieczenie. Do jego otwarcia potrzeba dosyć głośnych urządzeń, których hałas z pewnością obudziłby śpiących domowników.

Wkładki Drzwiowe a Zamek do Drzwi

Skoro omawiamy już aspekt, jakim są nowoczesne zamki do drzwi, to warto opisać także element, jakim są wkładki drzwiowe. Czym właściwie są i na czym polega ich fenomen? Ich zadaniem jest ochronić cały mechanizm zamka przed niewłaściwym obrotem. Świetnie sprawdza się, jako dodatek do porządnych drzwi i zamka. Sprawia, że tylko dobry klucz otworzy nasze systemy drzwiowe. Jaka wkładka będzie do tego najlepsza? W tym doradzi firma montująca zamki blueprotect lub inna z odpowiednim doświadczeniem.

Istnieje wiele rodzajów tego typu elementów jak, chociażby wkładki:

  • Profilowane,
  • Bębenkowe,
  • Jednostronne,
  • Dwustronne,
  • Cylindryczne.


Najlepszym rozwiązaniem z tych podanych na liście są oczywiście wkładki drzwiowe bębenkowe. Są one idealnym dopełnieniem zamka wielopunktowego i drzwi antywłamaniowych. Mając takie połączenie w swoim domu, z pewnością możecie spać spokojnie.