Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Topowe aranżacje

Kuchnia i jadalnia

Meble do jadalni

Meble i dodatki

Fasso

Coraz powszechniejsza jest moda na otwarte przestrzenie, więc jadalnię urządzamy w salonie, na tarasie, a nawet w ogrodzie.

Aranżacja jadalni powinna być kompromisem pomiędzy preferencjami domowników a dobrym smakiem i zdrowym rozsądkiem. Dzisiejsza jadalnia to najczęściej część salonu, zwykle otwartego na kuchnię, hol i ogród. Przestrzeń powinna być tak zaplanowana, aby można było wygodnie zjeść obiad i od czasu do czasu przyjąć gości. Bez mebli do jadalni - szerokich krzeseł z oparciami i stołu - nie ma mowy o biesiadowaniu.

Stół do jadalni trzeba wybrać rozważnie. Najlepiej, żeby przy nim wygodnie się jadło, osiąga się to gdy stół ma wysokość 72 - 74 cm. Osoba siedząca przy stole musi mieć dla siebie kawałek blatu szerokości około 60 cm i około 30 cm w głąb.

Krzesła powinny być przede wszystkim wygodne i oczywiście pasować do stołu lub wystroju kącika jadalnego bądź reprezentować styl ogólny salonu. I wcale nie muszą być jednakowe - dobrze prezentują się na przykład dwa rodzaje krzeseł ustawione naprzemiennie, stylowo każde może być inne.

Miejsca na posiłki

Miejsc na posiłki możemy wyznaczyć kilka. Poranne śniadanie, które ma nas pozytywnie nastroić na resztę dnia - najlepiej smakuje latem na świeżym powietrzu. Kawę czy schłodzone wino przyjemnie jest wypić przy stoliczku w ulubionej strefie wypoczynkowej.

Meble ogrodowe powinny pasować też do charakteru ogrodu. Do nowoczesnych form architektonicznych pasują meble proste, ascetyczne w formie - najlepiej metalowe z elementami drewnianymi lub z tworzywa sztucznego. Ważne jest, aby meble ogrodowe miały dużą odporność na działanie wilgoci.

Wszystkie nasze krzesła są dobrze zabezpieczone przed wpływem warunków atmosferycznych. Aluminiowe czy rattanowe nadają się nie tylko do ogrodu ale także można używać ich w miejscach o dużej wilgotności powietrza.

Odsłon artykułu: 6315
Galeria zdjęć
Monaco
Monaco
Olivier
Olivier
Leon
Leon
Tony
Tony
Vienna
Vienna
Vega i Akon
Vega i Akon
Avec i Ronda
Avec i Ronda
Suno i Danel
Suno i Danel
Slawil i Triton
Slawil i Triton
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe