Ulubiony kiosk GRUDNIOWE WYDANIE TO AŻ 228 STRON! Budujemy Dom PRZESYŁKA GRATIS >>

Topowe aranżacje

Kuchnia i jadalnia

Odkurzacz Samsung Rambo SC8850 - opinia użytkownika

AGD

Samsung

Czy odkurzacz może nas jeszcze czymś zaskoczyć? Przeczytaj, jak Samsung Rambo SC8850 radził sobie podczas testu i co myśli o nim pani domu.

Jasna podłoga, 2 psy, kominek i wyjście z salonu do ogródka... więc odkurzacz mam zawsze pod ręką. Jak z tym wszystkim poradził sobie Samsung Rambo SC8850?

Już przy wypakowywaniu odkurzacza z pudła drobne zaskoczenie - baterie paluszki. Nie, Rambo nie jest, oczywiście, na baterie. Paluszki zasilają... nadajnik podczerwieni. Odkurzacz można włączyć, wyłączyć albo regulować siłę ssania przyciskiem na rączce. Bajer? Szybko się przekonałam, że niezwykle wygodny.

A jak Rambo SC8850 sprawdza się w akcji? Muszę przyznać, że Samsungowi udało się wyeliminować większość wad, które irytowały mnie w odkurzaczach, a więc:

- Kochanie, pamiętasz, jak się ten nasz odkurzacz nazywa? - dzwoniłam zwykle do męża, kiedy w sklepie przypomniałam sobie, że przecież trzeba kupić worki do odkurzacza. Sprawdzenie oznaczenia modelu, potem poszukiwania wśród dziesiątek prawie identycznych worków tego właściwego - w sumie dobre pół godziny w plecy i kilkadziesiąt złotych mniej w portfelu. A i tak byłam zadowolona, jeśli zdarzyło mi się o tym pamiętać, zanim ostatni w domu worek się zapełnił.

Odkurzacz bezworkowy to ogromna wygoda. Nic nie muszę kupować, po prostu opróżniam pojemnik, kiedy się zapełni (co sygnalizuje kontrolka). Ten w Rambo SC8850 jest na tyle duży, że nie trzeba robić tego często. No i jedna rzecz do pamiętania mniej.

Nieraz miałam problem z dostosowaniem długości rury odkurzacza - te składane z 2-3 elementów były zwykle za krótkie lub za długie, z kolei  teleskopowe w miarę odkurzania robiły się coraz krótsze.

Rambo SC8850 ma rurę teleskopową z blokadą - klik i ustawiam odpowiednią długość, raz a dobrze, bo nie ma mowy, że rura złoży się sama.

Odkurzacz Samsung Rambo SC8850
Odkurzacz Samsung Rambo SC8850. Podwójna komora na kurz pozwala dłużej utrzymać maksymalną siłę ssania.

Obudowa i rura nie elektryzują się, dzięki czemu odkurzacz po zakończeniu sprzątania nie wygląda jak włochaty potwór, który sam wymaga odkurzenia.

Zatykająca się szczotka. Długie włosy lubią zaczepiać się na szczotce odkurzacza i po jakimś czasie ją blokować. W Rambo SC8850 ten problem nie istnieje. Odkurzacz sprawnie wszystko "łyka" i szczotki nie trzeba co chwila czyścić. Pochwalić należy też przegub, szczotka płynnie sunie po podłodze, nawet kiedy sięgamy nią głęboko pod łóżko.

Dla niektórych odkurzaczy niewielki próg czy nawet leżący na podłodze przewód to przeszkoda nie do pokonania, dla Rambo - żaden problem.

Wygoda i ergonomia

Co jeszcze mi się w odkurzaczu Samsunga spodobało? Skuteczne filtry - są 2: gąbkowy w pokrywie pojemnika na kurz (można go wymyć) i filtr Hepa na wylocie powietrza - dzięki którym w czasie odkurzania nie ma nieprzyjemnego zapachu.

Okrągła szczotka zintegrowana ze szczelinówką i ssawką do czyszczenia tapicerki (która zresztą radzi sobie doskonale z czyszczeniem foteli i ubrań z psiej sierści) - takie 3 in 1 to fajny pomysł, bo wszystko jest pod ręką.

Jednak to, czym Rambo SC8850 mnie uwiódł to sterowanie w rączce. Nie trzeba się schylać, żeby go włączyć albo wyłączyć, zmniejszyć lub zwiększyć siłę ssania. Nie zdawałam sobie sprawy, jaka to ogromna wygoda!

W żadnym z poprzednich odkurzaczy nie korzystałam z regulacji siły ssania, bo nie chciało mi się sięgać do przełącznika na obudowie. Ustawiałam je na max i już. W Rambo SC8850 to żaden problem.

Szybko przekonałam się, że do odkurzania płytek czy parkietu zupełnie wystarczy minimalna siła ssania, a wtedy odkurzacz jest bardzo cichy, a więc i samo odkurzanie o niebo mniej uciążliwe. Ryk odkurzacza nie stawia wszystkich na nogi, można nawet słuchać radia.

A kiedy chcę wyczyścić z psiej sierści chodnik - wystarczy skinąć palcem i moc wzrasta na maksa. Dla mnie rewelacja. A jeśli ktoś ma problemy z kręgosłupem - po prostu konieczność.

Co bym poprawiła? Niezbyt udane jest mocowanie potrójnej szczotki pod rączką na rurze. Podczas odkurzania łatwo ją strącić. Po kilku razach po prostu przestałam tego zaczepu używać. A szkoda, bo wygodnie byłoby mieć tę szczotkę przy odkurzaczu.

Poza tym zintegrowana ze szczotką szczelinówka jest moim zdaniem zbyt krótka. Ale ten problem w pewnym stopniu rekompensuje potężna siła ssania Rambo.

Gdybym miała wystawić mu ocenę jak w szkole, Samsung Rambo SC8850 dostałby ode mnie piątkę z plusem. Solidne wykonanie i dbałość o szczegóły, które decydują o tym, czy odkurzanie będzie przykrym obowiązkiem czy przyjemnością, zasługują na uznanie.

Jeśli więc zastanawiasz się, czy warto sprawić sobie/rodzicom/dziadkom nowy odkurzacz, bo przecież stary jest jeszcze całkiem dobry, powiem tak: jeśli zalaży ci na wygodzie, naprawdę warto. Z Samsungiem SC8850 odkurzanie staje się prostsze.

Agata Fijołek

Odsłon artykułu: 7326
Galeria zdjęć
Szczotka Silencio Force ma specjalne materiałowe paski, które zapobiegają przywieraniu kurzu do podstawy i włókien szczotki.
Szczotka Silencio Force ma specjalne materiałowe paski, które zapobiegają przywieraniu kurzu do podstawy i włókien szczotki.
Odkurzacz Samsung Rambo SC8850 ma potężną moc - 2200 W i siłę ssącą 430 W.
Odkurzacz Samsung Rambo SC8850 ma potężną moc - 2200 W i siłę ssącą 430 W.
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe