Ulubiony kiosk GRUDNIOWE WYDANIE TO AŻ 228 STRON! Budujemy Dom PRZESYŁKA GRATIS >>

Topowe aranżacje

Kuchnia i jadalnia

Cegła i beton we wnętrzu

Ściany i podłogi

Elkamino Dom

Urządzając domowe wnętrza, coraz częściej sięgamy po stosowane od wieków naturalne materiały. Drewno, kamień, cegłę lub beton chętnie widzimy w surowej, możliwie nieprzetworzonej postaci. Kiedyś był to podstawowy budulec, dziś kiedy ściany powstają z bloczków lub płyt, a potem docieplane są styropianem lub wełną, te szlachetne naturalne materiały stosujemy jako wykończenie.

Rozwój w dziedzinie materiałów budowlanych zaowocował pojawieniem się wielu rozwiązań bazujących na nowych, często syntetycznych materiałach. Mimo to - a może właśnie dlatego - nie maleje zainteresowanie naturalnymi i tradycyjnymi materiałami używanymi w budownictwie od wieków, takimi jak drewno, kamień, beton czy ceramika. Wielu inwestorów poszukuje ich na elewacje i do wykańczania wnętrz. Oferta firmy Elkamino Dom wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom.

W Elkamino Dom zajmujemy się produkcją różnego rodzaju płytek ściennych, podłogowych, tarasowych, schodowych i parapetowych, głównie na bazie cementu. Posiadamy w ofercie także kamień dekoracyjny gipsowy. Znakomitej jakości komponenty i duże doświadczenie w produkcji gwarantuje wysoką jakość naszych produktów.

Płytki ścienne to głównie stylowa cementowa Stara Cegła. Jest to wierne odwzorowanie oryginalnej XIX-wiecznej cegły z charakterystycznymi wyżłobieniami, rysami i ubytkami w strukturze powierzchni. Płytki zostały wykonane na podstawie autentycznych ponad stuletnich cegieł, dlatego mają trochę większe wymiary niż obecnie produkowana cegła budowlana, co dodatkowo podkreśla ich wiekowy charakter.

Nasze ceglane płytki dostępne są w 11 wersjach kolorystycznych, od szarografitowej przez m.in. brązową, beżową i gotycką po białą, w wielu rodzajach: od płaskich ściennych po narożne schodowe, parapetowe, podłogowe i tarasowe, możemy więc powiedzieć, że z płytek typu stara cegła mamy wszystko.

Płytka "Stara Cegła" - płaska ścienna Płytka "Stara Cegła" - narożna Płytka "Stara Cegła" - schodowa
Płytki Stara Cegła - płaska, narożna i schodowa

Płytki - zależnie od rodzaju - mają grubość 1,5 cm lub 3,5 cm. Są przeznaczone na elewacje, tarasy, schody zewnętrzne i do wykańczania wnętrz, ścian, podłóg, schodów i parapetów.

Schody czy taras z cegły, najlepiej żeby wyglądał na przynajmniej sto lat. I tu pojawia się problem, ponieważ jeśli wyłożymy taras zwykłą cegłą już po niedługim czasie jej kruszenie się, tzw. lasowanie, sprawia, że nasz taras czy schody wyglądają źle i źle się po nich chodzi.

Płytki Elkamino Dom znakomicie rozwiązują ten problem. Są odporne na warunki atmosferyczne, bardzo trwałe, mają znacznie mniejszą grubość i co najważniejsze - wyglądają jak autentyczna stara cegła, aż trudno uwierzyć, że nią nie są.

Bielone ceglane płytki w łazienceChętnie wybieraną dekoracją wnętrz domów i mieszkań jest biała ceglana ściana. Można ja wykonać z płytek w stylu całej cegły bielonej lub białej - każde z tych rozwiązań da nieco inny efekt. 

Jeśli chcemy osiągnąć efekt starej bielonej wapnem ceglanej ściany, najlepiej po ułożeniu i spoinowaniu płytek pomalować ścianę białą farbą. Płytki nie muszą być białe, można malować także płytki innego koloru, jednak przy ewentualnym obiciu lub odpryśnięciu farby uszkodzenie stanie się bardzo widoczne. Można też wyłożyć ścianę ceglanymi płytkami w kolorze białym, dając jasną lub białą spoinę, i pozostawić bez malowania. 

W miejscach mocno narażonych na zabrudzenia, np. w korytarzu, kuchni lub łazience, niemalowane płytki dobrze jest zaimpregnować, zwłaszcza że na białej ścianie wszelkie zabrudzenia są bardzo widoczne. Impregnacja bardzo ułatwia utrzymanie czystości. W kuchni i w ciągach komunikacyjnych należy stosować impregnaty jak najlepszej jakości, które chronią nie tylko przed kurzem i wodą, lecz ale także przed tłustymi plamami. Jeśli zdecydujemy się taką ścianę pomalować, wybierzmy farbę zmywalną.

Kamień elewacyjny i dekoracyjny o wzorze skały łupkowej z charakterystyczną wyraźną fakturą powierzchni tworzy przyjemny, naturalny klimat. Staranne wykonanie sprawia, że po ułożeniu praktycznie nie widać łączeń między płytkami.

Ciekawym pomysłem na elewację lub wykończenie wnętrza jest zastosowanie betonu architektonicznego. Materiał sprawdza się zwłaszcza we wnętrzach  w stylu nowoczesnym i industrialnym i cieszy się zainteresowaniem ludzi poszukujących oryginalnych rozwiązań.

Płyty z betonu architektonicznego w Elkamino Dom produkowane są w kilku rozmiarach, a ich niewielka grubość (od 1,5 cm do 2,5 cm) i waga pozwala łatwo uzyskać efekt "fabrycznej" ściany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Powierzchnia betonu może być gładka lub bardziej surowa, porowata. Płyty standardowo produkowane są w kolorze szarobetonowym, ale istnieje możliwość uzyskania praktycznie każdego koloru.

Zapraszamy na naszą stronę internetową, służymy pomocą i fachowym doradztwem.

Odsłon artykułu: 1480
Galeria zdjęć
Płytki Stara Cegła na kuchennej ścianie
Płytki Stara Cegła na kuchennej ścianie
Płytki Stara Cegła
Płytki Stara Cegła
Płytki Stara Cegła
Płytki Stara Cegła
Płytki Stara Cegła bielone
Płytki Stara Cegła bielone
Białe płytki Stara Cegła z biała spoiną
Białe płytki Stara Cegła z biała spoiną
Beton architektoniczny - płyty porowate z otworami
Beton architektoniczny - płyty porowate z otworami
Beton architektoniczny - płyty gładkie z otworami
Beton architektoniczny - płyty gładkie z otworami
Beton architektoniczny - płyty gładkie z otworami
Beton architektoniczny - płyty gładkie z otworami
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe