Ulubiony kiosk GRUDNIOWE WYDANIE TO AŻ 228 STRON! Budujemy Dom PRZESYŁKA GRATIS >>

Topowe aranżacje

Kuchnia i jadalnia

Niewidzialna kuchnia z Novy One

AGD

Kuchnie ukryte lub płynnie połączone z innymi pomieszczeniami w domu, jak pokój dzienny czy jadalnia, to coraz wyraźniej widoczna tendencja w polskich wnętrzach. Granica pomiędzy strefą gotowania a wypoczywania staje się bardzo umowna, a często jest widoczna wyłącznie dla wtajemniczonych.

Kuchnia coraz częściej staje się funkcjonalną, a przy okazji niezwykle dyskretną strefą. Przejawia się to po pierwsze w zabudowie, która niejednokrotnie tworzy kompozycyjną całość z połączoną jadalnią lub salonem. Taki zabieg pozwala na wizualne powiększenie wnętrza, co jest cenne, zwłaszcza przy niewielkim metrażu. Podobnym tropem do producentów mebli idą także marki oferujące urządzenia AGD. Lodówki, piecyki, zmywarki czy pralki do zabudowy są już dziś standardem. Niedawno dołączyły do nich także okapy.

Novy One to inteligentne rozwiązanie w dziedzinie wentylacji kuchennej, czyli okap i płyta grzejna w jednym. Oba te urządzenia dzięki umiejętnemu połączeniu i zaawansowanym technologiom tworzą unikalną całość. Wyjątkowość produktu wynika z jego mocy, a atrakcyjność to efekt stylowego i dyskretnego wyglądu.

Dzięki One kuchnia staje się nastrojową przestrzenią pozwalającą cieszyć się obecnością bliskich i wyśmienitym jedzeniem. Użytkownicy mogą słuchać muzyki w trakcie gotowania, podczas gdy urządzenie cicho, szybko i skutecznie wyłapuje oraz usuwa opary kuchenne. W ułamku sekundy przedostają się one do jego wnętrza pod powierzchnią płyty grzejnej. Niewielka głębokość wbudowania komina okapu do wewnątrz - zaledwie 17,9 cm - gwarantuje maksymalną ilość przestrzeni w szafkach pod płytą grzejną.

fot. Novy Comitor fot. Novy Comitor fot. Novy Comitor
Novy One Black 78 cm, fot. Novy / Comitor Novy One Black 78 cm, fot. Novy / Comitor Novy Oneffort, fot. Novy / Comitor

Jeśli zależy nam na odprowadzaniu oparów na zewnątrz, możemy wybrać miejsce: bezpośrednio za One, na tym samym poziomie, przez podłogę lub pod szafką. W przypadku opcji recyrkulacji nie dochodzi do uwalniania gorącego powietrza na zewnątrz, co pozwala zaoszczędzić energię.

One zapewnia nie tylko wysoką wydajność przy wyjątkowo cichej pracy, ale także zaskakuje pomysłową koncepcją i wyglądem. Okap znajduje się w samym centrum wydarzeń, szybko i skutecznie odprowadzając wszystkie opary i zapachy. Kiedy nie jest używany, chowa się w płycie. Urządzenie to potrafi więc idealnie wtopić się w otoczenie, co jest ważne szczególnie w przypadku osób, którym zależy na ukrytej kuchni, widocznej wyłącznie w momencie korzystania z niej. Daje to architektom i projektantom wnętrz ogromną swobodę aranżacyjną i duże pole do działania.

One to także nowoczesna płyta grzewcza. Podobnie jak w przypadku zintegrowanego z nią okapu, ma ona dyskretny i stylowy wygląd. Połączenie czarnego matowego szkła i niewielkiej liczby widocznych elementów sterujących pozwala ją doskonale wkomponować w powierzchnię roboczą. Płyta ożywa gdy sobie tego zażyczymy, dzięki funkcji automatycznego wykrywania garnka. Jest wyposażona w najnowocześniejszą technologię indukcyjną, już wcześniej stosowaną przez firmę Novy.

Cztery ośmioboczne strefy gotowania o mocy do 3700 W zapewniają dużą swobodę w trakcie przygotowywania posiłków. Dzięki centralnie umiejscowionemu w płycie kominowi okapu i automatycznej funkcji Bridge można uzyskać dwie wydajne strefy gotowania, co doskonale sprawdza się na przykład w przypadku grillowania.

fot. Novy Comitor fot. Novy Comitor
Novy 2015 Sfeer, fot. Novy / Comitor Novy One Black 78 cm, fot. Novy / Comitor

Wyłącznym dystrybutorem One na Polskę oraz innych innowacyjnych urządzeń marki Novy jest firma Comitor.

Więcej na ten temat: www.comitor.pl.

Odsłon artykułu: 388
Galeria zdjęć
Novy One Black 78 cm, fot. Novy / Comitor
Novy One Black 78 cm, fot. Novy / Comitor
Novy One Black 78 cm, fot. Novy / Comitor
Novy One Black 78 cm, fot. Novy / Comitor
Novy One Black 78 cm, fot. Novy / Comitor
Novy One Black 78 cm, fot. Novy / Comitor
Novy One Black 78 cm, fot. Novy / Comitor
Novy One Black 78 cm, fot. Novy / Comitor
Novy One, fot. Novy / Comitor
Novy One, fot. Novy / Comitor
Novy Hotte One, fot. Novy / Comitor
Novy Hotte One, fot. Novy / Comitor
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe