Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Topowe aranżacje

Kuchnia i jadalnia

Wybór piekarnika - na co zwrócić uwagę?

AGD

AMICA

Urządzając nowe mieszkanie najczęściej zaczynamy od kuchni. Bo choć ciężko żyć bez sypialni czy wanny, to jednak bez kuchni funkcjonować się po prostu nie da. Człowiek żeby żyć, musi jeść, a żeby jeść smacznie i zdrowo musi piec - najlepiej w jednym z piekarników rodzimej marki Amica, które ułatwiają życie i sprawiają, że przygotowanie pieczeni czy ciasta staje się prawdziwą przyjemnością.

Zanim jednak z naszej kuchni wyjdzie aromatyczna pieczeń lub świąteczny piernik, a nasi goście będą mogli się nimi zachwycić, czeka nas wybór piekarnika. Dla jednych to zadanie karkołomne, bo rozpoczynając poszukiwania nie mają pojęcia od czego zacząć i co sprawdzić. Dla innych, to wspaniała przygoda, bo wiedzą, że jej uwieńczeniem będzie zakup do swojej kuchni sprzętu, o jakim zawsze marzyli. Dlatego, aby zawsze należeć do tego drugiego rodzaju ludzi, warto wcześniej dowiedzieć się na co zwrócić uwagę wybierając swój pierwszy, własny piekarnik.

Piekarnik EB7654A+ INTEGRA SOFT
Piekarnik EB7654A+ INTEGRA SOFT

Planując zakup tego urządzenia sprawdźmy, czy oferuje on równomierne pieczenie. Pewnie każdy z nas był w sytuacji, w której rumiane na wierzchu ciasto okazywało się mieć niedopieczony dół lub odwrotnie - blada góra szła w parze ze zwęglonym spodem.

Większość z nas od idealnego piekarnika wymaga tego, aby ciasto było zawsze idealnie upieczone ze wszystkich stron. Piekarnik Amica EB7654A+ INTEGRA SOFT zapewnia równomierne pieczenie, dzięki czemu spełnia te oczekiwania.

Kolejnym, istotnym punktem na liście funkcji wymarzonego piekarnika jest szeroki zakres temperatur. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: dzięki temu możemy upiec wszystko! W najniższej możliwej temperaturze czyli 30°C możemy pozostawić ciasto do wyrośnięcia, a w 280°C przygotować chrupiącą pizzę.

Kolejna ważna kwestia to Szybki nagrzew. W dzisiejszych czasach cenna jest każda minuta! Wybrane modele Amica z linii Amica IN. oraz INTEGRA osiągają temperaturę 150°C w zaledwie 4 minuty - to 20% szybciej w porównaniu ze standardami. Pozwala to skupić się na przygotowaniu potrawy, a nie na oczekiwaniu na właściwą temperaturę piekarnika.

Piekarnik EB954BA+ IN PYROLIZA
Piekarnik EB954BA+ IN PYROLIZA

Ostatnia kwestia, o której każda osoba wybierająca piekarnik pewnie chciałaby zapomnieć, ale niestety nie może to: czyszczenie. Najlepiej, by urządzenie robiło to za nas tak jak model Amica EB954BA IN PYROLIZA, który posiada funkcję automatycznego czyszczenia pyrolitycznego Self-cleaning. Technologia ta powoduje, że piekarnik rozgrzewa się do blisko 500°C. W tej temperaturze wszelkie zabrudzenia, resztki jedzenia czy tłuszcz zamieniają się w popiół.

Wnętrze piekarnika wystarczy później przetrzeć ściereczką, by otrzymać idealnie czystą przestrzeń. Podczas czyszczenia drzwi piekarnika zostają zablokowane - ponownie możemy je otworzyć dopiero 20 minut po zakończeniu cyklu. To bardzo bezpieczne i wygodne, ale również tanie rozwiązanie! Koszt jednego cyklu to około 2 zł.

Uzbrojeni w wiedzę na temat nowoczesnych rozwiązań w piekarnikach, które ułatwiają nam życie i sprawiają, że pieczenie jest prostsze i wygodniejsze, możemy łatwiej dokonać dobrego wyboru podczas zakupu urządzeń do naszej kuchni.

Odsłon artykułu: 431
Galeria zdjęć
Piekarnik EB954BA+ IN PYROLIZA
Piekarnik EB954BA+ IN PYROLIZA
Piekarnik EB954BA+ IN PYROLIZA
Piekarnik EB954BA+ IN PYROLIZA
Piekarnik EB7654A+ INTEGRA SOFT
Piekarnik EB7654A+ INTEGRA SOFT
Piekarnik EB954BA+ IN PYROLIZA
Piekarnik EB954BA+ IN PYROLIZA
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe