Topowe aranżacje

Kuchnia i jadalnia

Na dół? Postaw na szuflady

Meble i dodatki

Rejs

Z drzwiczkami czy szufladami? Odpowiedź na to pytanie w kontekście kuchennych szafek dolnych może być tylko jedna. Szuflady to rozwiązanie wygodniejsze i praktyczniejsze. Pozwolą wykorzystać kubaturę szafki i ułatwią pracę w kuchni.

Szafki dolne to podstawa kuchennej strefy przechowywania. Na ogół głębsze niż szafki górne, są i bardziej pakowne, i łatwiej dostępne. Jak maksymalnie wykorzystać ich pojemność? Najprostsze i do niedawna najczęstsze rozwiązanie - szafki z otwieranymi drzwiczkami nie są dobrą odpowiedzią.

Szuflada Slim Box
Szuflady Slim Box sprawdzą się w kuchniach, w których każdy centymetr jest na wagę złota. Wąskie boczki (o gr. 13,4mm) pozwalają maksymalnie wykorzystać wnętrze szuflady.

Znacznie wygodniejsze są systemy szuflad np. z oferty REJS. Każdy, kto choć raz z nich korzystał, z pewnością to potwierdzi. Dzięki pełnemu wysuwowi z łatwością dotrzemy do wszystkich ułożonych w nich przedmiotów - nawet tych na dole i w głębi. Nie musimy już przesuwać i wyjmować wielu produktów w poszukiwaniu tego potrzebnego. Koniec z nurkowaniem, schylaniem się i klękaniem. Całą zawartość mamy od razu w zasięgu wzroku i dłoni.

Szuflada Comfort Box
Szuflady Comfort Box wybrać można z systemami organizacji. Relingi pozwolą podzielić przestrzeń szuflady i utrzymać w niej ład. Wkłady na przyprawy ułatwią znalezienie ziół. Maty antypoślizgowe – uniemożliwią przesuwanie się opakowań.

Ale to nie wszystko. Proponowane przez REJS systemy - Comfort Box i Slim Box pozwalają na dostosowanie kuchni do potrzeb użytkowników. Obejmują modele o różnych wysokościach (Comfort Box: 86, 140, 164 i 204mm, Slim Box: 89, 121 i 185mm) i głębokościach. Szerokość wybieramy sami.

Dostosuj do siebie

Warto pamiętać, że aby kuchnia była naprawdę wygodna, już na etapie projektu zabudowy, warto się zastanowić co i gdzie chcemy przechowywać. I tak - dla przykładu - szuflada na sztućce i drobne akcesoria powinna być płytka. Dobrze też, aby znajdowała się tuż przy strefie gotowania. Szufladę z systemem segregacji śmieci (również dostępny w ofercie REJS) najwygodniej zamontować pod zlewozmywakiem, zaś te na zapasy - nieco z boku.

Szuflada z systemem segregacji śmieci
Szuflada z systemem segregacji śmieci.

Szuflady, w których znaleźć się mają naczynia i garnki powinny być głębokie. Sięgamy do nich rzadziej, więc mogą być ułożone niżej. Warto tu pokusić się o lekkie szuflady wykonane z drutu. Dobrym miejscem na talerze jest nowa propozycja REJS - wyprofilowana jak tradycyjna ociekarka do naczyń szuflada z linii Variant Multi (do szafek o szer. 60, 80 i 90 cm, udźwig 30 kg). Korzystając z niej nie musimy podnosić rąk i martwić się mokrymi mankietami, jak w przypadku tradycyjnej ociekarki. Dołączoną do zestawu aluminiową tackę można wyjąć i umyć.

Szuflada na talerze
Szuflady z wyprofilowanym organizerem na talerze z linii Variant Multi to alternatywa dla tradycyjnych ociekarek.

Systemy szuflad to również recepta na zagospodarowanie dotychczas niewykorzystanego miejsca np. pod zlewozmywakiem. Specjalnie wyprofilowane modele, zostawiające lukę na syfon, to doskonałe miejsce na akcesoria do czyszczenia, lub zapas tabletek do zmywarki.

Szuflada pod zlewozmywak
Szuflada pod zlewozmywak.
Odsłon artykułu: 215
Galeria zdjęć
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Wydanie tabletowe