Ulubiony kiosk LISTOPADOWE WYDANIE W SPRZEDAŻY! Budujemy Dom PRZEJRZYJ ONLINE >>

Porady

Kuchnia i jadalnia

Kuchnia nowoczesnej mamy

Kategoria: Meble i dodatki

Istotną kwestią, z perspektywy mamy, jest zagospodarowanie kuchennej przestrzeni tak, aby zmieściło się w szafkach jak najwięcej produktów. Nie mniej ważna jest wygoda podczas przygotowywania posiłków, zwłaszcza kiedy poza wychowywaniem dzieci zajmujemy się także pracą zawodową.

Kuchnia nowoczesnej mamy, PEKA

Współczesne mamy często prowadzą własne firmy lub pracują zawodowo poza domem. Pogodzenie funkcji zawodowych i rodzinnych oraz wygospodarowanie czasu dla siebie jest sztuką zaplanowania i odpowiedniego zorganizowania, nie tylko rozkładu każdego dnia, ale także… kuchni.

Dobrze zagospodarowana przestrzeń pozwoli nam mieć wszystko w zasięgu ręki. Dzięki temu czas, który musiałybyśmy przeznaczyć na nerwowe szukanie produktów czy naczyń podczas przygotowywania posiłków, możemy spożytkować w innym celu.

Pomyślmy więc o dużym, podświetlonym i wygodnym blacie roboczym i przestronnych szafkach, do których będziemy mieć łatwy dostęp. Warto też rozważyć zastosowanie nowoczesnych systemów szafek kuchennych, które ułatwiają i przyspieszają przygotowywanie posiłków. Systemy PEKA umożliwiają doskonałą organizację wnętrz kuchennych szafek i sprawiają że kuchnia dopasowuje się do indywidualnych wymagań każdej mamy i jej rodziny.

Moment – i wszystko w zasięgu ręki

Przydatnym pomysłem jest pojemna, wysoka szafka typu cargo w systemie DISPENSA. Jednym ruchem ręki, bez żadnego wysiłku wysuniemy ją na zewnątrz i dzięki temu w każdej chwili możemy mieć dostęp do całej zawartości szafki. Co ważne – wszystko odbywa się bezgłośnie. Zaletą tego systemu jest lekkość działania. Pomimo, że sprawia wrażenie bardzo obciążonego produktami, wysuniecie nie wymaga siły, nawet mama trzymająca na rękach dziecko jest w stanie sobie z tym poradzić.

Kuchnia nowoczesnej mamy, PEKA

Ogromną zaletą systemu DISPENSA jest dostęp do produktów z obu stron szafki. Warto także zwrócić uwagę na zastosowane technologie dodatkowe, jak zintegrowany hamulec działający podczas otwierania i zamykania czy czujnik elektryczny eTouch, który przy delikatnym dotknięciu frontu wysyła sygnał ruchu. Dzięki temu silnik sam wysuwa zawartość szafki na zewnątrz, kiedy użytkownik lekko dotknie frontu, dłonią lub łokciem.

Łatwa segregacja odpadów

Kuchnia nowoczesnej mamy, PEKA

Segregacja śmieci obowiązuje już od lat w każdym domu, ale kosze na odpady różnych rodzajów zajmują wiele miejsca. Mamy jednak do wyboru sporo rozwiązań ułatwiających sortowanie i przechowywanie śmieci. Szafki do tego przeznaczone mogą być otwierane tradycyjnie – na bok lub wysuwane - jak szuflady.

Ciekawym rozwiązaniem jest kosz z mocowaniem do frontu, np. PULLBOY Z. Ta opcja pozwala na wykorzystanie całej przestrzeni szafki i ułatwia segregację odpadów. Co więcej – szuflada umieszczona na odpowiedniej wysokości uniemożliwia dostęp do koszy małym dzieciom. Dzięki temu rozwiązaniu łatwo także utrzymać porządek i czystość w szufladzie. 

Już nawet małe dzieci, naśladując rodziców, pamiętają o segregacji odpadów i plastiki czy papier wrzucają do odpowiednich pojemników.

Królestwo gotowania

Jedną z najważniejszych stref w kuchni jest strefa gotowania. Dobrze zaprojektowana kuchnia skupia się na tym, aby podczas pracy nad przygotowaniem posiłków wszystko było pod ręka. PEKA proponuje praktyczne rozwiązania do szafek podblatowych, spośród których na szczególne polecenie zasługują systemy cookingAgent, Kitchen Tower i JUNIOR z pojemnikami YouBoxx.

CookingAgent to system, który perfekcyjnie organizuje strefę gotowania umożliwiając przechowywanie i dostęp do produktów, butelek oraz naczyń w każdym momencie.

Kuchnia nowoczesnej mamy, PEKA Kuchnia nowoczesnej mamy, PEKA 

Z kolei Kitchen Tower to wymarzony kuchenny przybornik każdej mamy. Wyciąg jest montowany do drzwi na zawiasach. W momencie otwarcia szafki płynnie wysuwa się i możemy z łatwością wyjąć z niego niezbędne przyprawy, butelki czy naczynia kuchenne. System JUNIOR natomiast dzięki podzieleniu wnętrza szafki na mniejsze przestrzenie sprzyja łatwemu odnajdywaniu niezbędnych produktów i przedmiotów oraz zachowaniu porządku. Pojemniki Youboxx umożliwiają stworzenie całkowicie spersonalizowanej przestrzeni przechowywania w taki sposób, jak mamy lubią i potrzebują.

Wykorzystaj każdą przestrzeń

Kuchnia nowoczesnej mamy, PEKA

Współczesne kuchnie nierzadko są zbyt małe, aby pomieścić wszystkie niezbędne dla rodziny naczynia, produkty czy sprzęt AGD. Problem zazwyczaj pojawia się w przypadku narożników. PEKA ma na to doskonałe rozwiązanie – system Le Mans, który zapewnia wykorzystanie nawet najtrudniejszej powierzchni w rogu.

Ponadto rozwiązanie to zapewnia przechowywanie nawet dużych garnków czy talerzy o nieregularnych kształtach. Umożliwia maksymalne wysuwanie na zewnątrz każdej szuflady z osobna, a także daje wygodny dostęp z góry, dzięki czemu nie trzeba się schylać i wyjmować ze środka szafki wszystkich naczyń. Półki Le Mans wsuwają się tak lekko, że nawet dziecko jest w stanie sobie z nimi poradzić.

System Le Mans w kolorze antracytu to najnowszy hit w kuchni. Elegancka barwa sprawia, że kuchnia każdej mamy jest naprawdę piękna i cieszy nie tylko funkcjonalnością, ale również wyszukanym designem.

Kuchnia nowoczesnej mamy, PEKA

„Małe asystentki szefa kuchni” nie mają problemy ze znalezieniem przedmiotów potrzebnych podczas pieczenia, a ciasteczka to mast have podczas weekendu! W uporządkowanej przestrzeni szuflady, którą umożliwiają wkłady na sztućce, organizacja i utrzymanie ładu w szafkach jest proste.

We wkładzie SKY można wygodnie przechowywać sztućce, drobne akcesoria i łyżki o nietypowych rozmiarach. Ze względu na szerokie i dość wysokie komory wkład ten jest bardzo pojemny. Może być zastosowany w szafkach o szerokości od 30 cm do 120 cm.

Dla nietypowych wymiarów rozwiązaniem są mniejsze wytłoczki SEPARADO, które możemy połączyć z matami antypoślizgowymi.

Dzięki starannemu zaplanowaniu, zaprojektowaniu i właściwemu doborowi systemów do wnętrz szafek codzienne obowiązki stają się prostsze i każda mama może mieć więcej czasu dla siebie i dla swojej rodziny. Indywidualnie zaprojektowana kuchnia, która jest ergonomiczna, wygodna i spełnia potrzeby domowników z pewnością ułatwi pogodzenie obowiązków zawodowych i rodzinnych każdemu rodzicowi.

Data publikacji: 2017-05-22

Zobacz też:

Pozostałe porady
Stal szlachetna, kompozyt czy ceramika - wybieramy zlewozmywak!

Kategoria: Zlewy i baterie

Zakup zlewozmywaka to jedna z poważniejszych inwestycji kuchennych, bo ma on nam służyć przez wiele ... Czytaj dalej
Skosy w kuchni - jak sobie z nimi poradzić?

Kategoria: Całe pomieszczenie

Kuchnia na poddaszu to rozwiązanie rzadko spotykane, ale potrafiące mieć swój urok. Zagospodarowanie ... Czytaj dalej

3 numery gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz 3-miesięczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter

Salon CnW

Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek ... czytaj dalej

Jak wybrać materac dla pary?

Podczas wyboru materaca dla pary, „elastyczność punktowa” to ważne pojęcie ... czytaj dalej

Kuchnie marki Rust

Firma Ernest Rust od ponad 50 lat projektuje i tworzy wnętrza kuchenne odznaczające się nowoczesnym designem, niezwykłą elegancją ... czytaj dalej

Aranżacje
Ciekawe rozwiązania - wyspa w kuchni

To może być najważniejszy punkt twojego mieszkania. Przemyślana i dobrze zaprojektowana wyspa kuchenna stanie się nie tylko miejscem wspólnego gotowania, ale też przeżywania ... czytaj dalej

Sopockie mieszkanie w skandynawskim stylu Sopockie mieszkanie w skandynawskim stylu Tekst: Eva Milczarek;Zdjęcia: Radek Wojnar;Stylizacja: Eva Milczarek;
» Zobacz więcej
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe