Ulubiony kiosk GRUDNIOWE WYDANIE TO AŻ 228 STRON! Budujemy Dom PRZESYŁKA GRATIS >>

Porady

Kuchnia i jadalnia

Jak odpowiednio dbać o sprzęty AGD?

Kategoria: AGD

Nieprzyjemny zapach z pralki, osadzający się kamień i tłuszcz w zmywarce, resztki jedzenia na ściankach kuchenki mikrofalowej – to wyzwania, z którymi mamy do czynienia niemal w każdym gospodarstwie domowym. Na wszystkie jednak jest rada, a rozwiązania są prostsze i bardziej efektywne niż można by pomyśleć.

PRALKA

Problem: wysuwające się ze stanika podczas prania fiszbiny, rzepy w kostiumach karnawałowych dzieci, skarpetki o puszystym włosiu.

Rozwiązanie: siatka do prania marki Wpro idealnie sprawdzi się w przypadku wymagających ubrań. Działa ochronnie zarówno na tkaniny, jak i na pralkę. Ubrania znajdujące się w bębnie chroni na przykład przed pohaczeniem (kostium dziecka zapinany na rzep i para rajstop to nie najlepsze połączenie), a pralkę m.in. przed wkręceniem się drutu w bęben.

Siatka do prania delikatnych rzeczy Wpro

Siatka do prania delikatnych rzeczy Wpro

http://www.whirlpool.pl/akcesoria-1/pralki-3/siatka-do-prania-delikatnych-rzeczy-was101/484000008547/

Jest idealna do oddzielenia delikatnych lub "specyficznych" materiałów od reszty prania. Doskonale się sprawdzi w przypadku staników (chroniąc pralkę, gdyby wydostała się z nich fiszbina) albo ubrań zapinanych na rzep (zapobiegając zahaczeniu innych tkanin). Wymiary siatki: 260x235x150 mm. Sugerowana cena: 24,99 zł/szt.

PRALKA I ZMYWARKA

Problem: osadzające się resztki detergentów, pozostałości tłuszczu, nieprzyjemny zapach, kamień.

Rozwiązanie: Środek czyszczący i odkamieniający Wpro do pralek i zmywarek zmniejsza osadzanie się kamienia, wypłukuje tłuszcz, usuwa pozostałości po detergentach, a także eliminuje nieprzyjemny zapach. Warto stosować go raz na miesiąc. Korzystanie z tego środka pozwoli zachować urządzenia w doskonałej kondycji, ale też zoptymalizować ich pracę. Znakomitym uzupełnieniem będzie odświeżacz Deodish Wpro do zmywarek, który na stałe można umieścić w środku. Dzięki niemu będziemy mieć pewność, że po otwarciu drzwi urządzenia powita nas miły zapach.

Środek czyszczący i odkamieniający do pralek i zmywarek WPRO

Środek czyszczący i odkamieniający do pralek i zmywarek WPRO

http://www.whirlpool.pl/akcesoria-1/pralki-3/proszek-odkamieniaj%c4%85cy-w-saszetkach-%e2%80%93-do-pralek-i-zmywarek-ddu214/484000001141/

Zawierające 6 saszetek opakowanie zapewni ochronę i pielęgnację pralek oraz zmywarek przez pół roku. Środek zmniejsza osadzanie się kamienia, wymywa tłuszcz i usuwa pozostałości po detergentach, a także eliminuje nieprzyjemny zapach. Jego stosowanie sprzyja nie tylko zachowaniu pralki czy zmywarki w doskonałej kondycji, lecz również służy optymalizacji ich pracy. Sugerowana cena: 39,99 zł/szt.

KUCHENKA MIKROFALOWA

Problem: resztki jedzenia osadzające się na ściankach kuchenki mikrofalowej.

Rozwiązanie:Na rynku dostępne są mikrofalówki, które mają program automatycznego czyszczenia, dbanie o ich wnętrze stanowi więc znacznie mniejsze wyzwanie niż jeszcze jakiś czas temu. Można jednak zapobiegać osadzaniu się resztek jedzenia na ściankach, korzystając ze specjalnej pokrywki Wpro. Posiada ona otwory wentylacyjne umożliwiające swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu dania nie tracą wartości odżywczych ani smakowych. Pokrywka może być myta w zmywarkach.

Pokrywka do kuchenki mikrofalowej

Pokrywka do kuchenki mikrofalowej

http://www.whirlpool.pl/akcesoria-1/kuchenki-mikrofalowe-3/uniwersalna-pokrywka-do-kuchenki-mikrofalowej-pll003/484000008434/

Ta wykonana z plastiku pokrywka chroni wnętrze kuchenek mikrofalowych przed zabrudzeniem w czasie podgrzewania i gotowania potraw. Posiada również otwory wentylacyjne umożliwiające swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu dania nie tracą wartości odżywczych ani smakowych. Pokrywka może być myta w zmywarkach. Sugerowana cena: 14,99 zł/szt.

Utrzymanie sprzętów AGD w dobrej kondycji dziś wcale nie wymaga energo- i czasochłonnego szorowania. Warto powierzyć pielęgnację pralki, zmywarki, lodówki czy kuchenki mikrofalowej profesjonalnym środkom, przeznaczonym do konkretnych urządzeń. Będziemy wówczas mieli pewność, że nasze sprzęty nie tylko są czyste i zadbane, ale również - że przyczyniliśmy się do tego, by służyły nam jak najefektywniej i jak najdłużej.

Data publikacji: 2017-11-30

Zobacz też:

Pozostałe porady
Mikrofalówka - fakty i mity

Kategoria: AGD

Im bardziej skomplikowane urządzenie, tym więcej pytań. Reguła ta jest szczególnie żywa w przypadku ... Czytaj dalej
Fronty bez uchwytów

Kategoria: Meble i dodatki

Aby otworzyć mebel bez uchwytu można nacisnąć lub przesunąć jego front - każdy sposób jest równie ... Czytaj dalej

3 numery gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz 3-miesięczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter

Salon CnW

Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek ... czytaj dalej

Jak wybrać materac dla pary?

Podczas wyboru materaca dla pary, „elastyczność punktowa” to ważne pojęcie ... czytaj dalej

Indukcja czy gaz? Jaką płytę grzewczą wybrać?

Wybór płyty grzewczej jest sporym wyzwaniem, przed którym staje każdy, kto wyposaża kuchnię. Niektórzy nie wyobrażają sobie ... czytaj dalej

Aranżacje
Kuchnia jak salon

Już nie tylko funkcjonalna, ale także wygodna. I zachęcająca, by cała rodzina spędzała w niej czas razem. Dziś w kuchni już nie tylko gotujemy, ale też pracujemy i bawimy się z dziećmi. czytaj dalej

Styl etno w nowoczesnym domu Styl etno w nowoczesnym domu Tekst: Iza Skorupka;Zdjęcia: Monika Lewandowska;Stylizacja: Iza Skorupka;
» Zobacz więcej
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe