Porady

Kuchnia i jadalnia

Jak wybierać dla siebie sprzęt AGD?

Kategoria: AGD

Ogromna liczba dostępnych rozwiązań, niemałe koszty, logistyka montaży i dziesiątki trudnych decyzji. Urządzanie kuchni jest potężnym wyzwaniem... Jednak za pomocą kilku sposobów można wyjść z niego obronną ręką.

Styl życia wpływa na to jak mieszkamy, a najbardziej jest to widoczne w kuchni. Popularność zdobyły kuchnie otwarte na salon, starannie zaprojektowane i wykończone. Dlatego zależy nam, aby sprzęt kuchenny był nie tylko funkcjonalny, ale również świetnie się prezentował. Jednocześnie brak czasu wymusza korzystanie z wielu urządzeń usprawniających przygotowanie posiłków. Dlatego wybór nawet podstawowych sprzętów może nastręczać poważnych trudności. Oto kilka sposobów jak zrobić to najsprawniej.

Postaw na ekspertów

Rozwiązaniem jest postawienie na producenta oferującego kompletny asortyment sprzętu kuchennego. Firmy, które specjalizują się wyłącznie w produkcji kuchennego AGD doskonale znają potrzeby różnych odbiorców. Jest o tyle ważne, że inaczej z kuchni korzysta singiel lub para, niż wieloosobowa rodzina, w której sporo się gotuje.

W przypadku Franke, oprócz cenionych na rynku zlewozmywaków i baterii, możemy wybierać spośród szerokiej oferty urządzeń AGD. W portfolio szwajcarskiego producenta są wszystkie kuchenne niezbędniki: płyty grzewcze (gazowe i indukcyjne), piekarniki, okapy, zmywarki i chłodziarko-zamrażarki. Franke jako specjalista od kuchni nie zapomina też o systemach sortowania odpadków i młynkach zlewozmywakowych oraz blatach z konglomeratu.

Pomyśl o jednolitym wyglądzie sprzętów AGD

Dużym ułatwieniem jest wybór urządzeń z jednej linii. Franke proponuje kilka linii urządzeń zaprojektowanych z myślą o różnych użytkownikach. Dla miłośników tradycyjnych kuchni idealne są stylizowane linie Country lub Classic. Jeszcze większy wybór mają zwolennicy nowoczesności. Starannie zaprojektowana linia Frames by Franke zachwyca eleganckimi stalowymi detalami, a przeznaczona dla młodych osób seria Smart intrygującymi kolorami. Zakup urządzeń pochodzących z jednej serii jest gwarancją spójnego wyglądu wymarzonej kuchni.

Urządzenia Franke z linii Crystal
Urządzenia Franke z linii Crystal

Kuchenne AGD, które zaoszczędź czas

Sprzęt od jednego producenta to również oszczędność czasu. Wizyta w profesjonalnym studiu kuchennym, oferującym AGD danej marki, daje możliwość przejrzenia pełnej oferty, a w przypadku wątpliwości możemy zasięgnąć profesjonalnej porady. Nie spędzimy długich godzin na porównywaniu parametrów kilkunastu piekarników. Odpada konieczność samodzielnego sprawdzania czy okap pasować będzie do płyty lub czy baterię uda się bez problemu zainstalować przy zlewozmywaku.

Urządzenia Franke z linii Smart, w tym najnowszy okap Smart Deco
Urządzenia Franke z linii Smart, w tym najnowszy okap Smart Deco

Pomyśl o użytkowaniu sprzętu kuchennego w przyszłości

Szybszy i tańszy jest również montaż w domu, ponieważ wystarczy wizyta jednej ekipy instalatorów. Z kolei już w codziennym użytkowaniu serwis gwarancyjny i naprawy mamy zapewnione w jednym miejscu. Warto też wziąć pod uwagę to, że kupując sprzęt jednego producenta możemy negocjować atrakcyjne rabaty. Jest to szczególnie kuszące w przypadku kuchni, której urządzenie obydwa się sporym wysiłkiem finansowym.

Urządzenia Franke z linii Maris
Urządzenia Franke z linii Maris

W kuchni korzystamy z coraz większej liczby urządzeń usprawniających naszą pracę. W standardowym wyposażeniu obok piekarnika, zlewozmywaka i chłodziarki, nie może więc już zabraknąć wydajnego okapu, zmywarki do naczyń czy ekspresu do kawy. Wszystkie urządzenia muszą być nie tylko niezawodne, ale powinny również korespondować ze stylem kuchni.

Data publikacji: 2018-07-09

Zobacz też:

Pozostałe porady
Urządzenia Franke z prestiżowej linii Frames by Franke

Kategoria: AGD

Ogromna liczba dostępnych rozwiązań, niemałe koszty, logistyka montaży i dziesiątki trudnych decyzji. ... Czytaj dalej
Jak stworzyć idealną spiżarnię?

Kategoria: Całe pomieszczenie

Spiżarnia to jedno z najważniejszych miejsc kuchni, powinna więc się znaleźć jej w centralnym punkcie. ... Czytaj dalej

3 numery gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz 3-miesięczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter

Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek ... czytaj dalej

Jak wybrać materac dla pary?

Podczas wyboru materaca dla pary, „elastyczność punktowa” to ważne pojęcie ... czytaj dalej

ZAJC - fuzja nowoczesności z klasyką

Najnowsza realizacja marki ZAJC jest ciekawym połączeniem dwóch przeciwstawnych stylów. Większa część zabudowy kuchennej ma ... czytaj dalej

Aranżacje
Piekarnik w wielu odsłonach

Dziś piekarniki służą już nie tylko do pieczenia. Można w nich gotować na parze, rozmrażać produkty, a nawet prowadzić fermentacje. czytaj dalej

Mistrzowskie mieszkanie Małgorzaty Tekst: Adrianna Tarnowska;Zdjęcia: Małgorzata Liszniańska;
» Zobacz więcej
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Wydanie tabletowe