Ulubiony kiosk LISTOPADOWE WYDANIE W SPRZEDAŻY! Budujemy Dom PRZEJRZYJ ONLINE >>

Home chic

Wiosenny stół do ogrodu

Co powiecie na własnoręcznie wykonany drewniany, dekoracyjny stół? Zielona trawa na stole z pewnością umili posiłek w ogrodzie, ale ten wyjątkowy mebel można również wykorzystać we wnętrzu, które wypełni się wiosennym klimatem przez cały rok.

Potrzebne materiały i narzędzia:

- 9 desek z drewna modrzewiowego (po 2 m długości, szerokość 140 mm, grubość 21 mm) 

- 68 wkrętów do drewna do nóżek stołowych (3,5 x 50 mm), 28 wkrętów do drewna na ramię stołu (3,5 x 30 mm), 2 wkręty do drewna na kanał spustowy (3,5 x 18 mm), 16 śruby karetki (M8 x 50 mm), nakrętki i podkładki  na nóżki i ramię stołu

- 0,75 l przezroczystej lazury do drewna

- 1 kanciasta rynna dachowa z tworzywa sztucznego – 2 m długości (szerokość 80 mm x wysokość 50 mm), 2 końcówki, w tym 1 końcówka spustowa do rynny

- 1 folia basenowa (1,4 x 1 m )

- 1 kawałek siatki przepuszczającej wodę – 0,7 m bieżącego (1,2 m x 0,72 m)

- 1 kawałek darni (ok. 1 m²)

- wiertarko - wkrętarka akumulatorowa Bosch PSR 18 LI-2, zszywacz elektryczny, gwoździarka - PTK 14 EDT Bosch, wyrzynarka akumulatorowa PST 18 LI, szlifierka uniwersalna PSM Primo firmy Bosch, uniwersalny system do malowania natryskowego PFS 3000 – 2, płaski klucz oczkowy 13 mm

- wiertło 8 mm do wiercenia otworów pod wkręty, wiertło 4 mm do wkręcania otworów pod drewniane wkręty

- nóż do drewna, brzeszczot 50 mm, przecinarka

Wymiary stołu: długość - 130 cm, wysokość - 78 cm, szerokość - 81 cm.

Wiosenny stół do ogrodu, Bosch Wiosenny stół do ogrodu, Bosch
1. Potrzebne materiały i narzędzia. 2. Należy rozplanować pracę i zorganizować wszystkie elementy zgodnie z instrukcją: nogi do stołu (8 części), rama do stołu (8 części), uszczelki (6 sztuk) i płyta główna (2 części). Do przycinania desek i rynny używamy wyrzynarki akumulatorowej PST 18 LI marki Bosch. Deski mogą mieć ostre krawędzie, dlatego warto zadbać o wycyklinowanie wszystkich niedoskonałości (przy pomocy szlifierki PSM Primo marki Bosch).
Wiosenny stół do ogrodu, Bosch Wiosenny stół do ogrodu, Bosch
3. Pora na wiercenie rynny i pociętych desek - przy pomocy dwóch różnych wierteł: 4 mm do wkręcania otworów pod drewniane wkręty i 8 mm do wiercenia otworów pod wkręty. Nakładamy lazurę na wszystkie drewniane deski tak, aby zabezpieczyć je przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi (przy użyciu systemu do malowania natryskowego PFS 3000 - 2 marki Bosch). 4. Przygotowujemy rynnę, która posłuży jako dren do wody. Nożycami do aluminium przecinamy rynnę w połowie w taki sposób, aby można było wygiąć dwa końce i uzyskać kąt nachylenia w celu umożliwienia przepływu wody. W tym samym miejscu w dolnej części rynny należy wywiercić otwór na szerokość 50 mm - tędy właśnie będzie odpływała woda.
Wiosenny stół do ogrodu, Bosch Wiosenny stół do ogrodu, Bosch
5. Czas na montaż ramy stołu (przy użyciu wiertarko - wkrętarki akumulatorowej Bosch PSR 18 LI - 2 Ergonomic). Zaczynamy od przykręcania nóg stołu, wkręcając śruby do drewna (3.5 x 50 mm), w uprzednio wywierconych miejscach. To samo robimy z ramą stołu, a na koniec łączymy ją z nogami, używając klucza pierścieniowego oraz tzw. śrub wagonowych. 6. Po zakończonym montażu stawiamy stół do góry nogami i rozmieszczamy 6 podkładek dystansowych do ramy stołu przy użyciu śrub do drewna (3.5 x 30 mm). Takie działanie zapewni, że stół będzie wytrzymały i stabilny. Na późniejszym etapie blat stołu zostanie osadzony na podkładkach.
Wiosenny stół do ogrodu, Bosch Wiosenny stół do ogrodu, Bosch
7. Mocujemy rynnę do środkowej części ramy stołu przy użyciu dwóch małych śrub do drewna (3.5 x 18 mm). To pomoże jeszcze bardziej ustabilizować stół, a rynna ochroni trawnik przed zalaniem. 8. Blat stołu powinien być przygotowany zanim rozłożymy pasmo trawy. Dwie płyty główne będą służyły jako podstawa - umieszczamy je na podkładkach i przewiercamy za pomocą wkrętów do drewna (3,5 x 30 mm). Za podstawę posłuży nam folia basenowa, która powinna być przymocowana do wnętrza ramy stołu przy użyciu zszywacza elektrycznego, np. PTK 14 EDT firmy Bosch. W trakcie przymocowywania należy się upewnić, że została solidnie przymocowana do płyty i nie pozostały na niej żadne zagięcia. Wszelkie odstające zagięcia trzeba odciąć nożem do foli. Na koniec przecinamy folię na środku wzdłuż rynny.
Wiosenny stół do ogrodu, Bosch Wiosenny stół do ogrodu, Bosch
9. Pokrywamy płytę stołu siatką ogrodniczą. To zapobiegnie zatykaniu się odpływu wody ziemią. Następnie wypełniamy folię ziemią pamiętając, by większą część rozłożyć na środku stołu, aby uchronić go przed ewentualnymi przechyleniami. Na koniec rozkładamy murawę równomiernie wzdłuż krawędzi blatu.  10. Wioseny stół do ogrodu pokryty zielenią jest gotowy!

Materiały: Bosch

Zobacz też:

3 numery gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz 3-miesięczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter
Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek ... czytaj dalej

Jak wybrać materac dla pary?

Podczas wyboru materaca dla pary, „elastyczność punktowa” to ważne pojęcie ... czytaj dalej

 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe