Ulubiony kiosk WRZEŚNIOWY NUMER - JUŻ W SPRZEDAŻY! Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Ze świata designu

Idzie nowe

2017-07-23

Raz do roku w Mediolanie spotykają się najważniejsi projektanci i producenci mebli i dodatków. To oni nadają ton zmianom, jakie zachodzą w naszych domach. A będzie ich sporo! Z nową siłą wraca kolor, zmieniają się formy kanap i regałów. Zobaczcie nasz raport ze stolicy designu i już zacznijcie planować domową rewolucję.

Targi Salone del Mobile w Mediolanie to największa, najsłynniejsza, najbardziej prestiżowa impreza meblarska w Europie. W tym roku zaprezentowało się na niej 2000 wystawców, a targi zwiedziły 343 602 zainteresowane osoby! Wśród nich była także redakcja magazynu Czas na Wnętrze, która zaobserwowała najważniejsze trendy. Oto silne nowe tendencje: powrót koloru, stała dominacja drewna, ciekawe formy kanap i regałów oraz humorystyczne akcenty zwierzęce. Jest ciekawie!

Nowe kolory

Zaskakująca gama czerwieni, oranży i żółcieni przełamana od czasu do czasu kroplą chłodnego błękitu lub zieleni. Monochromatyczne wnętrza w odcieniach beżów lub szarości zdecydowanie wychodzą z mody.

Krzesło Draped zaprojektowała dla marki Porro szwedzka grupa Front. Mocny odcień oranżu skontrastowany został z głęboką czernią podstawy. Kolor nie do przeoczenia, mocna konstrukcja. Szezlong Lilo autorstwa Patricii Urquioli dla marki Moroso to mebel, który będzie grał pierwsze skrzypce w naszym salonie

Kanapy

Rozległe wyspy domowego relaksu zyskały dodatkowe elementy - półeczki, pomocniki, zintegrowane oświetlenie. Moduły sof można dowolnie ustawiać. Nikt nie narzuci nam formy wypoczynku!

Sofa, która się porusza? Tak, zamiast jednego stałego elementu mamy do czynienia z przesuwnymi modułami. Dzięki temu możemy na przykład między siedziska wstawić stolik - pomocnik. To bardzo praktyczne rozwiązanie! Sofa Avio, projekt Piero Lissoni dla marki Knoll. Sofa Illusion, Roche Bobois ma wbudowany stolik wykonany
ze szlachetnych gatunków drewna. Jej ciekawa, asymetryczna
forma zapewnia jednocześnie bardzo duży komfort.
Niezwykle efektowna w swojej prostocie kanapa Floe Insel. Przypomina trochę gładki otoczak
monstrualnych rozmiarów. Projekt Patricii Urquioli dla marki Cassina można właściwie wyeksponować tylko na dużej przestrzeni.

Geometryczne meble do przechowywania

potrafią zaskoczyć a to sprytnie ukrytym krzesłem, a to ciekawą linią, a to niespodziewanym rozwiązaniem projektowym. Jest praktycznie, za to nie nudno!

Połączenie dwóch bardzo modnych materiałów - drewna i miedzi, to z niej wykonana jest podstawa. Swoim wzornictwem stolik Emil projektu Franka Rettenbachera nawiązuje do stylistyki lat 60. XX wieku. Producent Zanotta. Szafka Matrioska, proj. Piero Lissoni, łączy prostą formę z ciekawie użytymi materiałami. Fot. Knoll
Data publikacji: 2017-07-23

Zobacz też:

Pozostałe wieści ze świata designu
Szafki Componibili w różnych wersjach i ustawieniach.
Zabawa w przechowywanie
Powiedzieć, ze Componibili to szafka, to jak nic nie powiedzieć. Prosta konstrukcja znalazła się bowiem w najważniejszych kolekcjach designu i milionach domów.
Czytaj dalej
Dzieciństwo z designem
Dzieciństwo z designem
Dziecko to mały, ale wrażliwy esteta, który intensywnie chłonie bodźce wizualne. Zapewnijmy mu kontakt z ciekawym, inspirującym otoczeniem. Lekcja dobrego wzornictwa, pobierana od pierwszych dni życia, na pewno zaprocentuje w przyszłości.
Czytaj dalej

3 numery gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz 3-miesięczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter

Rolety pełne pasji - skrojone na miarę Twoich okien

Początek lata to idealny moment by zadbać o odpowiednie przysłonienie intensywnego światła dziennego ... czytaj dalej

Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek ... czytaj dalej

Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl.
Recyklingowa sztuka cierpliwości

Do recyklingu trzeba cierpliwości. Organiczne, nieorganiczne, papier, plastik, metal - co zrobić z pudełkiem po soku, które na oko wydaje się zrobione z tektury, ... Czytaj dalej

Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl. Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl. Marcin Szczygielski - autor cyklu (re)cykl.
Paola Navone
Design jest jak omlet
Paola Navone odważnie miesza rozmaite style, łączac inspiracje płynące z dorobku różnych kultur. Miksuje formy, faktury i kolory. Szuka równowagi miedzy designem i rzemiosłem. A efekt? Imponujący!   Czytaj dalej
Kolekcja stolików i siedzisk dla
marki Serax została zainspirowana
meblami produkowanymi w Stanach Zjednoczonych w latach 30. XX wieku, w czasie Wielkiego
Kryzysu Oszczędne formy i eleganckie linie tworzą uniwersalne meble nie tylko na taras czy do ogrodu.
Komoda Brick (Gervasoni) jest przykładem zabawy formą. Klasyczna drewniana konstrukcja kontrastuje z tapicerowanymi frontami, tworząc mebel, którego charakter, zależnie od wybranej tkaniny, może być bardzo elegancki lub wręcz szalony.
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe