Ulubiony kiosk MAJOWE WYDANIE - PRZEJRZYJ ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Porady

Inne pomieszczenia

Dlaczego warto kupić projekt z adaptacją?

Kategoria: Zaplecze domu

Kupujesz projekt i, myśląc, że to już wszystko, nagle stajesz pod ścianą. Okazuje się, że do spełnienia marzeń musisz załatwić jeszcze kilka formalności. Czujesz, że może Cię to przerosnąć? Bez obaw, jest sposób, żeby to uprościć.

Załatwianie wszystkich formalności i pozwoleń potrafi zniechęcić, zwłaszcza wtedy, gdy znaczna część nazw druczków brzmi jak czarna magia i zupełnie nie wiadomo, gdzie zacząć szukać. Żeby bezstresowo przejść całą procedurę, w pracowni projektów Dobre Domy można kupić projekt z adaptacją. Wtedy wszystko staje się jasne.

Czemu boimy się rozpoczęcia budowy?

Gdy zapadnie już decyzja o budowie domu, pojawia się pytanie: "jak do tego podejść?", "od czego zacząć?". Formalności, dokumenty, kredyt, zakup działki, projektu, materiałów, znalezienie zaufanej ekipy i dotrzymanie terminów - na każdym etapie budowy można napotkać problemy. Pomysłów i możliwych odpowiedzi jest wiele, ale która jest właściwa? Ta niepewność odstrasza wielu ludzi i sprawia, że rezygnują z realizacji marzeń.

Rzeczywiście, pewnych niejasności czy początkowych niepowodzeń się nie uniknie, jednak dobre przygotowanie przed rozpoczęciem prac, lista potrzebnych dokumentów i... pomoc kogoś lepiej zorientowanego w temacie pozwolą na w miarę bezstresowe przejście przez ten czas i dotarcie do mety, czyli momentu odbioru budynku i zamieszkania w nim.

Zacznij od planu, potem działaj.

Na zdrowy rozum, czyli wybierz projekt z adaptacją

Jednym z warunków ubiegania się o pozwolenie na budowę jest złożenie w urzędzie gotowego projektu dopasowanego m.in. do warunków klimatycznych danego miejsca i panujących tam warunków nośnych gleby.

Pakiet "Na zdrowy rozum" oferowany przez pracownię projektów Dobre Domy, w ramach którego otrzymujemy projekt z adaptacją, pozwoli zaoszczędzić czas, pieniądze oraz mnóstwo stresu. Pracownicy pomogą przy uzyskiwaniu uzgodnień, zaświadczeń i pozostałych niezbędnych dokumentów, by na koniec przekazać Inwestorowi projekt i dokumentację gotową do złożenia w Urzędzie. Razem z tą ofertą zyskujesz gwarancję oraz pomoc aż do uzyskania niezbędnego pozwolenia.

Poznaj szczegóły pakietu "Na zdrowy rozum".

Na czym polega adaptacja projektu?

Adaptacja projektu to dopasowanie go do warunków panujących na działce przeznaczonej pod budowę. Należy tu zwrócić uwagę na ukształtowanie terenu, nośność gruntu a także na warunki klimatyczne.

Zmiany te polegają m.in. na:

  • dostosowaniu gotowego projektu do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu,
  • dostosowaniu gotowego projektu do stref obciążeń konstrukcyjnych,
  • zaprojektowaniu zagospodarowania działki wraz z odpowiednią mapą geodezyjną,
  • uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, uzgodnień i innych dokumentów, których wymaga projekt.

Trzeba jednak pamiętać o jednym - każdy projekt objęty jest prawem autorskim, dlatego możliwe zmiany są określone w dołączonej dokumentacji. Zalicza się do tego np. wymiary fundamentów, dobudowania piwnicy, zmianę materiałów do budowy stropów i ścian zewnętrznych, materiałów wykończeniowych, liczby i układu okien, kąta nachylenia dachu, kolorystyki elewacji czy kształtu podjazdu i tarasów.

Dowiedz się więcej o adaptacji projektu.

O dom się już nie martw

Projekt idealny, profesjonalnie naniesione poprawki i pomoc przy załatwianiu formalności - budowanie domu jeszcze nigdy nie było tak proste! Wystarczy zdecydować się na pakiet "Na zdrowy rozum" przygotowany przez pracownię projektów Dobre Domy i otrzymać projekt z adaptacją. Jedna sprawa załatwiona!

Data publikacji: 2015-01-26
Pozostałe porady
Schody Fontanot

Kategoria: Schody

Schody są jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych domu, a nawet mieszkania. Nie ważne, czy ... Czytaj dalej
Huśtawka-kosz ogrodowy

Kategoria: Weranda i ogród

Czas spędzony w ogrodzie to relaks, spotkania z bliskimi, wspólne grillowanie. Odpowiednie meble ogrodowe ... Czytaj dalej

Salon CnW

3 numery gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz 3-miesięczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter
Poznaj 3 metody grillowania

Eksperci firmy Weber opracowali kilka systemów rozmieszczenia źródeł ciepła na grillu tak, by dopasować ich intensywność do ... czytaj dalej

Aranżacje
Urządzamy przedpokój efektownie i funkcjonalnie

Nazywany bywa różnie: hol, korytarz, najczęściej - przedpokój. To wnętrze o zdecydowanie praktycznym przeznaczeniu, jednak właśnie przedpokój widzą najpierw nasi goście. ... czytaj dalej

Pierwsze mieszkanie singielki Tekst: Aneta Olkowska;Zdjęcia: Sylwester Rejmer;Stylizacja: Agnieszka Osak-Rejmer;
» Zobacz więcej
 
Newsletter CzasnaWnetrze.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
3-miesięczna e-prenumerata GRATIS!
Zapisz się na bezpłatny newsletter CzasnaWnetrze.pl,
a dostaniesz prezent!
3 numery
"Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej otrzymasz całkowicie za darmo.
Dlaczego warto się zapisać?
Najświeższe trendy w aranżacji wnętrz, nowości ze świata designu i rynku, praktyczne porady, jak mieszkać piękniej
i wygodniej, najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze" oraz informacje o rabatach, promocjach i konkursach.
x
Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe