Ulubiony kiosk WRZEŚNIOWY NUMER - JUŻ W SPRZEDAŻY! Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Porady

Inne pomieszczenia

Dlaczego warto kupić projekt z adaptacją?

Kategoria: Zaplecze domu

Kupujesz projekt i, myśląc, że to już wszystko, nagle stajesz pod ścianą. Okazuje się, że do spełnienia marzeń musisz załatwić jeszcze kilka formalności. Czujesz, że może Cię to przerosnąć? Bez obaw, jest sposób, żeby to uprościć.

Załatwianie wszystkich formalności i pozwoleń potrafi zniechęcić, zwłaszcza wtedy, gdy znaczna część nazw druczków brzmi jak czarna magia i zupełnie nie wiadomo, gdzie zacząć szukać. Żeby bezstresowo przejść całą procedurę, w pracowni projektów Dobre Domy można kupić projekt z adaptacją. Wtedy wszystko staje się jasne.

Czemu boimy się rozpoczęcia budowy?

Gdy zapadnie już decyzja o budowie domu, pojawia się pytanie: "jak do tego podejść?", "od czego zacząć?". Formalności, dokumenty, kredyt, zakup działki, projektu, materiałów, znalezienie zaufanej ekipy i dotrzymanie terminów - na każdym etapie budowy można napotkać problemy. Pomysłów i możliwych odpowiedzi jest wiele, ale która jest właściwa? Ta niepewność odstrasza wielu ludzi i sprawia, że rezygnują z realizacji marzeń.

Rzeczywiście, pewnych niejasności czy początkowych niepowodzeń się nie uniknie, jednak dobre przygotowanie przed rozpoczęciem prac, lista potrzebnych dokumentów i... pomoc kogoś lepiej zorientowanego w temacie pozwolą na w miarę bezstresowe przejście przez ten czas i dotarcie do mety, czyli momentu odbioru budynku i zamieszkania w nim.

Zacznij od planu, potem działaj.

Na zdrowy rozum, czyli wybierz projekt z adaptacją

Jednym z warunków ubiegania się o pozwolenie na budowę jest złożenie w urzędzie gotowego projektu dopasowanego m.in. do warunków klimatycznych danego miejsca i panujących tam warunków nośnych gleby.

Pakiet "Na zdrowy rozum" oferowany przez pracownię projektów Dobre Domy, w ramach którego otrzymujemy projekt z adaptacją, pozwoli zaoszczędzić czas, pieniądze oraz mnóstwo stresu. Pracownicy pomogą przy uzyskiwaniu uzgodnień, zaświadczeń i pozostałych niezbędnych dokumentów, by na koniec przekazać Inwestorowi projekt i dokumentację gotową do złożenia w Urzędzie. Razem z tą ofertą zyskujesz gwarancję oraz pomoc aż do uzyskania niezbędnego pozwolenia.

Poznaj szczegóły pakietu "Na zdrowy rozum".

Na czym polega adaptacja projektu?

Adaptacja projektu to dopasowanie go do warunków panujących na działce przeznaczonej pod budowę. Należy tu zwrócić uwagę na ukształtowanie terenu, nośność gruntu a także na warunki klimatyczne.

Zmiany te polegają m.in. na:

  • dostosowaniu gotowego projektu do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu,
  • dostosowaniu gotowego projektu do stref obciążeń konstrukcyjnych,
  • zaprojektowaniu zagospodarowania działki wraz z odpowiednią mapą geodezyjną,
  • uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, uzgodnień i innych dokumentów, których wymaga projekt.

Trzeba jednak pamiętać o jednym - każdy projekt objęty jest prawem autorskim, dlatego możliwe zmiany są określone w dołączonej dokumentacji. Zalicza się do tego np. wymiary fundamentów, dobudowania piwnicy, zmianę materiałów do budowy stropów i ścian zewnętrznych, materiałów wykończeniowych, liczby i układu okien, kąta nachylenia dachu, kolorystyki elewacji czy kształtu podjazdu i tarasów.

Dowiedz się więcej o adaptacji projektu.

O dom się już nie martw

Projekt idealny, profesjonalnie naniesione poprawki i pomoc przy załatwianiu formalności - budowanie domu jeszcze nigdy nie było tak proste! Wystarczy zdecydować się na pakiet "Na zdrowy rozum" przygotowany przez pracownię projektów Dobre Domy i otrzymać projekt z adaptacją. Jedna sprawa załatwiona!

Data publikacji: 2015-01-26

Zobacz też:

Pozostałe porady
Wybieramy schody: kształt, konstrukcja i wymiary

Kategoria: Schody

Wybór schodów do mieszkania czy domu jest nie tylko kwestią estetyki. Ich kształt oraz konstrukcja ... Czytaj dalej
Jaki kolor wybrać do przedpokoju?

Kategoria: Przedpokój

Niewielki metraż, brak dostępu do światła dziennego – aranżacja przedpokoju to nie lada wyzwanie. ... Czytaj dalej

3 numery gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz 3-miesięczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter

Salon CnW

Rolety pełne pasji - skrojone na miarę Twoich okien

Początek lata to idealny moment by zadbać o odpowiednie przysłonienie intensywnego światła dziennego ... czytaj dalej

Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek ... czytaj dalej

Zaprojektuj swój letni ogród z najnowszymi trendami od Altax Viva Garden!

Słońce wyciąga kolory, a Ty wraz z nadchodzącym latem rozbudź swoją wyobraźnię i daj mu pole do popisu. Nowy trendbook Altax ... czytaj dalej

Aranżacje
Weekend na trawie. Ogrodowe "umeblowanie"

Zacznijmy od śniadania, a skończmy na kolacji - cały dzień na świeżym powietrzu! Wcześniej jednak zadbajmy o ogrodowe "umeblowanie", tak, byśmy mogli odpoczywać niezależnie ... czytaj dalej

Krakowskie mieszkanie z amerykańską duszą Krakowskie mieszkanie z amerykańską duszą Tekst: Aneta Olkowska;Zdjęcia: Łukasz Michalak;Stylizacja: Karolina Perih-Kamecka;
» Zobacz więcej
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS 3 numery "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Salon Czas na Wnętrze

Najaktywniejsi współkreatorzy
naszego magazynu i portalu - creme
de la creme miłośników stylowych
wnętrz - tworzą elitarny Salon CnW.Wydanie tabletowe