Urządzając wnętrza, kierujemy się różnymi preferencjami, które kształtowane są przez modę i panujące trendy wnętrzarskie.Warto przy tym zadbać o umiejętny dobór akcesoriów meblowych wpisujących się w stylistykę poszczególnych trendów, żeby stworzyć spójną i harmonijną przestrzeń.

Tak więc stylowe złote lub srebrne uchwyty i gałki idealnie skomponują się w szykownych wnętrzach w duchu parisian modern, gdzie klasyka łączy się subtelnie z nowoczesnością. Z kolei w popularnym obecnie stylu modern art déco, który stanowi współczesną interpretację elitarnego niegdyś stylu art déco, eleganckie uchwyty i gałki w miedzi oraz złocie szczotkowanym przełamią pastelowe kolory z pogranicza beżu, szarości i różu. Nie tylko minimalistyczne drewniane i skórzane akcesoria meblowe idealnie skomponują się w jasnych i harmonijnych wnętrzach w stylu scandi, ale także czarne oraz złote dodatki w satynowym wykończeniu dopełnią całości.

Warto wspomnieć, że tegoroczne targi Salone del Mobile mocno akcentowały styl soft loft, w którym znika loftowa surowość, a w zamian pojawiają się kolory, które z metalowymi elementami wyposażenia wnętrz tworzą lekką i przyjazną przestrzeń. Uchwyty i gałki meblowe w kolorze energetycznej terakoty czy też klasycznego granatu w powłoce Soft Touch będą wyróżniającym się akcentem nie tylko na meblu, ale także w samym wnętrzu. Zachęcam do lektury naszego TrendBooka 2022/23, w którym znajdziecie Państwo wiele inspirujących pomysłów na stworzenie pięknych wnętrz z dbałością o najmniejsze detale.