Ta wiadomość ucieszy miłośników polskiego designu i ponadczasowego wzornictwa w ogóle. Po kwietniowej spektakularnej premierze na targach w Mediolanie, nowe meble Comforty trafiły do salonów firmowych. 

W 2010 roku dyrektorem artystycznym Comforty został Tomek Rygalik. Teraz w 5 salonach firmowych w Warszawie, Wrocławiu, Nowych Skalmierzycach i Poznaniu możemy już oglądać i kupować nową kolekcję mebli powstałą pod
jego okiem.

Comforty jak zwykle stawia na uniwersalny i ponadczasowy design, doskonałą jakość wykonania i dbałość o detal.

- Znalazło się w niej odwołanie do ikonicznego designu lat 60 oraz bardzo współczesne myślenie o konstrukcji i funkcji - opowiada o najnowszej kolekcji mebli Comforty Tomek Rygalik.

A przy tym jest nowatorska - zaskakuje funkcjonalnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i niestandardowym zastosowaniem materiałów. Na przykład stół Solid.NY podstawę ma z... betonu.

W najnowszej kolekcji mebli Comforty znalazły się meble tapicerowane projektowane przez grono uznanych w świecie designerów: duet Anderssen & Voll, Tomasza Augustyniaka (Projektanta Roku 2010), Philippe Nigro, Lucidi Pevere i Tomka Rygalika.

Uwagę zwraca najnowsza, nieprezentowana dotąd sofa Tomasza Augustyniaka - Sinus, a także lekkie, wszechstronne fotele Moris i stoliki Standard, zaprojektowane przez Tomka Rygalika.

Pośród nowych mebli miłośnicy designu znajdą też sofy - pokłosie międzynarodowego konkursu Future Classics, a także lampę Genotyp - jedną z wizytówek polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.  

Kolekcję mebli tapicerowanych dopełniają wybrane akcesoria wyposażenia wnętrz. Wśród nich znalazła się ikona wzornictwa skandynawskiego - misa Krenit. Jej produkcję wznowiła niedawno marka Normann Copenhagen, a dzięki Comforty, jest dostępna także w Polsce.

źródło i zdjęcia: Comforty