Moda na wnętrza, po których widać upływ czasu, nie mija. Dziurawe dżinsy, przetarta i odbarwiona skóra, łuszcząca się ze ścian farba czy spękane drewno nie szpecą, lecz dodają charakteru. Style vintage i used look są wciąż na topie, nic więc dziwnego, ze znalazły odbicie także we wzornictwie dywanów.

Agnella proponuje nam patchworkowe wzory, sprawiające wrażenie jakby pozszywano je z fragmentów starych dywanów. Przykładem takich wzorów są Neda z kolekcji Magic oraz Florencja i Verona z kolekcji Festival.

Dywan Neda popielaty   Dywan Verona jeansowy   Dywan Wena szary
Dywan Neda popielaty   Dywan Verona jeansowy   Dywan Wena szary

Ciekawie wyglądają również wyblakłe kolory i odbarwienia  - wystarczy zobaczyć dywan Melar z kolekcji Alabaster czy Wena z kolekcji Folk. Dla koneserów stylu used look przygotowano nawet dywany z przetarciami ukazującymi miejscami osnowę lub wzorami dającymi wizualne złudzenie przetarć. Takie efekty szczególnie ciekawie wyglądają w zestawieniu z klasycznymi orientalnymi wzorami dywanów.

Same dywany w stylu used look zaś znakomicie prezentują się we nie tylko we wnętrzach typu loft, lecz także w klasycznych, w których ma być widać upływ czasu.

źródło i zdjęcia: Fabryka Dywanów AGNELLA S.A.