Bosch wprowadza właśnie na rynek nową linię AGD do zabudowy - Serie 8. Co ciekawego proponuje?

Tym, czym Serie 8 Boscha już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę, jest charakterystyczny pierścień na panelu sterowania większości urządzeń. I nie jest to zabieg wyłącznie estetyczny, bo wirtualne, interaktywne pokrętło czyni obsługę tych urządzeń znacznie prostszą.

Przy projektowaniu AGD z Serie 8 inżynierowie Boscha postawili przede wszystkim na intuicyjną obsługę oraz wydajność (bo to przekłada się na oszczędność i ekologię). Urządzenia, choć bardzo skomplikowane i wyposażone w mnóstwo zaawansowanych funkcji, są wyjątkowo proste w obsłudze, można powiedzieć, że myślą za nas. Nie znajdziemy w nich takich bajerów jak możliwość zdalnego sterowania za pomocą smartfona czy komunikacja pomiędzy urządzeniami, ale inteligentne funkcje i programy pomogą w idealnym upieczeniu ciasta, mięsa czy usmażeniu kotletów.

Wszystkie modele z Serie 8 łączy spójne wzornictwo: fronty ze szkła i stali szlachetnej i panel sterowania z interaktywnym pierścieniem. Zadbano także o pełną modułowość urządzeń, tak aby można było je umieszczać w zabudowie jedno nad drugim lub obok siebie. Z myślą o właścicielkach małych kuchni wprowadzono wiele modeli kompaktowych, o standardowej szerokości (60 cm), ale wysokości 45 cm.

Bosch Serie 8 - wielofunkcyjne piekarniki

To najbardziej rozbudowana w tej linii grupa urządzeń, znajdziemy w niej bowiem ponad 20 piekarników o standardowych wymiarach i kompaktowych, modele z funkcją pary i mikrofal, a nawet suszenia grzybów i owoców. Dzięki temu zamiast kupować kilka urządzeń, możemy mieć piekarnik, który zastąpi nam parowar, mikrofalówkę czy suszarkę.

Innowacyjne funkcje:

  • Perfect Chef - wystarczy wybrać potrawę z bogatej bazy przepisów, a piekarnik sam dobierze wszystkie parametry pieczenia, a gdy ciasto będzie gotowe, sam się wyłączy,
  • Perfect ChefPerfect bake - piekarnik mierzy wilgotność ciasta i sam dobiera odpowiednie ustawienia pieczenia,
  • Perfect roast - termosonda mierząca temperaturę w kilku miejscach pomoże przygotować idealną pieczeń,
  • Termoobieg 4D - ruch wiatraka raz w prawo, raz w lewo zapewnia równomierne wypiekanie na każdym poziomie,
  • Termoobieg eco - optymalizuje warunki pieczenia na jednym poziomie, nie tracąc energii na równomierne nagrzewanie całej komory piekarnika,
  • Suszenie - automatyczny program przydatny do suszenia owoców, ziół czy grzybów,
  • Eco Clean Direct - katalityczna samoczyszcząca powłoka wewnątrz piekarnika, która pochłania zabrudzenia i neutralizuje je podczas pieczenia.

Nowością są także szuflady grzewcze Bosch o wysokości 14 cm, które wykorzystać można nie tylko do podgrzewania potraw i naczyń, ale także do duszenia mięsa w niskiej temperaturze, rozmrażania żywności, roztapiania czekolady, a nawet suszenia owoców. 

Inteligentne okapy, ekspresy, mikrofalówki

Okap z Serie 8 ma wyjątkowo cichy i energooszczędny silnik EcoSilence Drive. Jednak prawdziwym źródłem oszczędności jest czujnik EcoSensor, który mierzy intensywność pary i dostosowuje tryb pracy okapu do intensywności oparów.

Z kolei automat do kawy dzięki funkcji OneTouch pozwala zaprogramować ulubione proporcje kawy, mleka i pianki, a po jej przygotowaniu sam czyści dysze do mleka.

Nowe kuchenki mikrofalowe Bosch wyposażono w programy automatyczne AutoPilot - wystarczy włożyć jedzenie, podać jego wagę i wybrać z menu odpowiedni program. Do dyspozycji mamy podgrzewanie, rozmrażanie albo podgotowywanie i grillowanie.

źródło i zdjęcia: Bosch Home Polska