Zamiast fast foodów, jedz zdrowo - codziennie, także poza domem. Pojemniki na żywność pozwolą wygodnie przechować i przenieść domowe jedzenie!

Przygotowanie domowych posiłków nie musi się wiązać z dodatkową pracą, Wystarczy, że ugotujemy trochę więcej - na 2-3 dni - a potem sobie jedzenie odgrzejemy. Zarówno do przechowywania potraw w lodówce, jak transportu do pracy lub szkoły, potrzebne będą odpowiednie pojemniki.

Firma Galicja proponuje przezroczyste pojemniki na żywność - plastikowe i szklane z kolorowymi szczelnymi pokrywami. Wyglądają estetycznie, a co najważniejsze, chronią żywność przed wysypaniem się, wilgocią, wysychaniem i przenikaniem zapachów. Dzięki temu, że są przezroczyste, bez otwierania widzimy, co jest w środku.

Komplet Trio to 3 pudełka z tworzywa sztucznego o pojemności 1 l, 1,5 l oraz 2,5 l z pokrywkami w trzech kolorach: różowym, turkusowym i zielonym. Są lekkie i nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Możemy bez obaw przewozić w nich potrawy, np. do pracy i przechować je w lodówce do pory lunchu. A jeśli chcemy potrawę przechować dłużej - także zamrażać w nich produkty. Pudełka są łatwe do umycia, także w zmywarce, co pozwala na dodatkową oszczędność czasu. Wytrzymują temperatury od -30 do 100°C. 

Jeszcze więcej możliwości da nam komplet 5 szklanych salaterek z przykrywkami w ładnych, żywych kolorach. Miseczki różnej wielkości o średnicy od 9 do 17 cm nadają się do przechowywania w lodówce przyrządzonych wcześniej posiłków lub ich składników, ale też, po zdjęciu pokrywy z tworzywa, do podgrzewania dań w mikrofalówce oraz serwowania. Co ważne - zwłaszcza w małych kuchniach - miseczki można wkładać jedna w drugą, Dzięki czemu gdy ich nie używamy, nie zajmują wiele miejsca. 

źródło i zdjęcia: Galicja