Zimowy, dla wielu trudny, czas łatwiej znieść w przytulnych wnętrzach, w otoczeniu pięknych przedmiotów. I jak zawsze z pomocą przychodzi Villeroy & Boch. Tym razem z myślą o mroźnych dniach firma przygotowała zastawę stołową Artesano Montagne, która nawiązuje do ciepłego stylu rustykalnego.

Serwis niczym z chaletu w Klosters w polskich domach? Czemu nie! Z naczyniami stołowymi od Villeroy & Boch wszystko jest możliwe, a do tego trendy. Styl rustykalny na dobre zagościł w jadalniach i salonach. Przytulny, naturalny i bliski sprawdza się zwłaszcza jesienią i zimą. Wtedy instynktownie lgniemy do światła i ciepła, a miłe w dotyku koce, miękkie poduszki i surowe drewno sprzyjają relaksowi w naszych małych królestwach. Najnowsza propozycja od Villeroy & Bochzastawa Artesano Montagne – idealnie dopełnia taką przestrzeń. 

Nie trzeba jechać w Alpy

Zestaw naczyń stołowych Artesano Montagne pasuje do rustykalnych wnętrz, które w tym roku wyparły skandynawski minimalizm. Sterylne, zimne przestrzenie są passé; najmodniejsze są alpejskie klimaty wysokogórskich kwater. Jednak nie trzeba jechać daleko, żeby poczuć się jak we Francji czy Szwajcarii. Dzięki Artesano Montagne wykreowanie przytulnego klimatu w domach i mieszkaniach nad Wisłą będzie proste jak nigdy dotąd.

Skandynawskie inspiracje

Artesano Montagne to 17 rodzajów naczyń zdobionych motywami inspirowanymi tradycyjnymi norweskimi akcentami, znanymi z wełnianych swetrów, czapek czy rękawic. Geometryczny szary płatek śniegu i czerwony romb już na pierwszy rzut oka kojarzą się ze stylem dalekiej północy. W połączeniu z najwyższej jakości delikatną, białą porcelaną tworzą eleganckie odniesienie do tego, co w zimie kochamy najbardziej: ciepłego i przytulnego schronienia przed chłodem i ciemnością. Zaproponowany przez Villeroy & Boch dekor czerpie pełnymi garściami z tradycji: używane od setek laty kolory i motywy zostały ułożone w prosty, geometryczny wzór.

Ciepła kolacje we dwoje w mroźny zimowy wieczór

W kolekcji Artesano Montagne znalazły się m.in. różnej wielkości talerze, kubki i misy. Idealnie pasują do nich wykonane z drewna akacji i korka akcesoria z linii Artesano Original. Razem sprawią, że zimowa kolacja we dwoje nabierze niezwykłego klimatu, a kubek gorącej herbaty i korzennie ciasteczka będą smakowały tak samo, jak wysoko w górach po dniu spędzonym wśród śniegu i słońca.