Thank Your Cleaner Day to inicjatywa, która ma celu dowartościowanie i dostrzeżenie pracy osób sprzątających zawodowo w przestrzeni publicznej. W naszych miejscach pracy, szpitalach, szkołach, miastach. Już 16 października 2019 r. ponad 20 krajów świata, w tym po raz pierwszy Polska, obchodzić będą to wyjątkowe święto.

Branża czystościowa jest jedną w najważniejszych z punktu widzenia funkcjonowania społeczeństw. Nie można wyobrazić sobie sprawnego działania żadnej instytucji czy firmy bez udziału osób, które każdego dnia dbają o czystość i porządek.

Branża zatrudnia miliony osób na całym świecie. Osób, które mają jeden cel - sprawić by nasze miejsca pracy były komfortowe i bezpieczne. Zapoczątkowana w 2015 roku w Nowej Zelandii przez firmę Kärcher kampania "Thank Your Cleaner Day" ma na celu przypomnieć nam wszystkim o znaczeniu pracy jaką codziennie wykonują osoby sprzątające, jak również o wadze tego obszaru w szerszym wymiarze funkcjonowania społeczeństw.

Na pokładzie jest już ponad 20 krajów pod każdą szerokością geograficzną. Od Australii po Dominikanę, od Singapuru po USA. 16 października 2019 r. Kärcher wesprze na całym świecie akcję Thank Your Cleaner Day i podziękuje wszystkim pracującym w branży czystościowej osobom.

W celu rozpropagowania tego szczególnego dnia wdzięczności osobom sprzątającym Kärcher buduje szeroką sieć sojuszników i partnerów, takich jak stowarzyszenia branżowe, firmy sprzątające etc. W Polsce patronatem akcję objęła Polska Izba Gospodarcza Czystości.

Cel jest zawsze, niezależnie od kraju jeden: podziękować i zwiększyć widoczność pracy osób sprzątających. W ramach obchodów mają miejsce rozliczne wydarzenia, takie jak wspólne grille, śniadania, słodki poczęstunek dla personelu sprzątającego itd. Akcja zatacza coraz szersze kręgi obejmując kolejne kraje.

Branża sprzątająca jest jedną z najważniejszych branż na świecie, ale często nie jest dostatecznie doceniana przez tych, którzy są beneficjentami jej działania. Aby zająć się tym tematem na arenie międzynarodowej i wyrazić większe uznanie dla osób sprzątających, Kärcher od samego początku wspierał projekt i będzie to nadal robił.

Informacje o planowanych globalnych i lokalnych działaniach można uzyskać od Kärcher lokalnie lub online na stronie www.thankyourcleanerday.com.