10 marca br. w Warszawie odbyła się gala "Perły Ceramiki UE 2019", który jest konkursem organizowanym od 2004 roku przez redakcję kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych" i firmę CAD Projekt K&A. Celem konkursu było wyłonienie takich płytek ceramicznych dostępnych na polskim rynku, które wyróżniają się na tle innych wzornictwem, kolorystyką, różnorodnymi elementami dekoracyjnymi i dostępnymi rozmiarami.

W III edycji konkursu, nominowane zostały aż 4 kolekcje marki Cersanit w klasie PREMIUM: DERN, DIVENA, HIKA i MARATONA. W kategorii płytki na ściany i podłogi, wyróżniona została kolekcja MARATONA, którą cechuje minimalizm uzyskany przez połączenie prostych wzorów kamienia i faktury tekstylnej.

W kategorii płytek uniwersalnych marka Cersanit zdobyła większość głosów, dzięki czemu wyróżniono aż 3 kolekcje - DERN, DIVENA i HIKA. Pierwsza z nich - DERN - to niesamowite płytki o wyglądzie zardzewiałego metalu, umożliwiające stworzenie stylowej, industrialnej przestrzeni.

Divena, bathroom

Kolekcja DIVENA to betonowe płytki z delikatnymi, orientalnymi wzorkami pozwalające stworzyć subtelne wnętrze. Kolekcja HIKA, to natomiast kreatywna wizja zamknięta w kolorowym terazzo, która dodatkowo została wyróżniona przez profesjonalistów, użytkowników CAD Decor i zdobyła nagrodę Perłę Ceramiki Projektantów.

Hika II, bathroom

Jednak najważniejszym sukcesem było zdobycie przez grupę Cersanit S.A. Wielkiej Perły Ceramiki 2019 z Diamentami - jest to nagroda dla najbardziej utytułowanego producenta. Nagrody odbierali Agnieszka Zapolska - Dyrektor Product Marketingu, Piotr Tokarski - Dyrektor Sprzedaży, Marcelina Skupińska - Product Manager oraz Marlena Zagajewska - Junior Brand Manager.

Kolekcje zgłoszone do konkursu oceniane były według następujących kryteriów:

  • walory estetyczne,
  • wpisywanie się kolekcji w światowe trendy wzornicze,
  • spójność stylu,
  • oryginalność,
  • funkcjonalność,
  • jakość techniczna.