Miłośnicy aranżacji wnętrz już od kilku sezonów nie mogą narzekać na brak inspiracji na urządzenie domu. Projektanci, marki wnętrzarskie, a także świat social mediów to prawdziwa kopalnia nowych pomysłów. Nie inaczej jest także w przypadku nadchodzącego, jesienno-zimowego sezonu. O tym, co królować będzie w naszych domach w najbliższym czasie, opowiadają eksperci Salonów Agata.

Styliści Salonów Agata (www.agatameble.pl) jak co roku przewidują, jakie style, kolory, printy i materiały zagoszczą na okładkach wnętrzarskich magazynów oraz w naszych domach. Sprawdź najmodniejsze trendy na nadchodzącą jesień!

Ściana z Instagrama

Modnie zaaranżowane ściany w naszych pokojach dziennych czy biurowych to już nie tylko tło dla spotkań zawodowych podczas pracy zdalnej, ale także otoczenie, w którym wykonujemy zdjęcia prezentowane na profilach mediów społecznościowych. "Instagramowe" ściany mają nie tylko oryginalny kolor; stawiamy na nich regały, pełne naszych prywatnych zbiorów książek i pamiątkowych bibelotów. Całości dopełniają meble tapicerowane i kawowe stoliki, z kompozycjami z wazonów i świeżych kwiatów.

Przy wspólnej kawie

Rzeczywistość wokół uczy czerpać radość z małych chwil. Przyjemność sprawiać nam może otaczanie się pięknymi, użytkowymi przedmiotami. To dlatego doceniamy urok domowych dodatków, wśród których prym wiedzie zastawa. Ulubione talerze do wspólnych, rodzinnych posiłków, kubki i filiżanki na poranną kawę to "nosiciele" dobrej energii. Kolejny sezon z rzędu stawiać będziemy na wyroby ceramiczne, z naturalnych materiałów lub te imitujące surowce. Wprowadzają one do kuchni i jadalni spokój oraz harmonię.

Eklektyzm z nutą luksusu

"Eclectic glamour" to przydomek kierunku, który ewoluuje od kilku lat i coraz śmielej wprowadza się do naszych wnętrz. Miks stylów, kolorów i materiałów przemycany jest w tym sezonie głównie we wnętrzach w lubianym przez Polaków stylu glamour. I tak np. błyszczące, złote i srebrne elementy uzupełniane są o detale w czerni, a miękkie, welurowe tkaniny zastępowane np. przeżywającym odrodzenie sztruksem. Brzmi jak nietypowe połączenie? Tylko pozornie!

Vintage: stara-nowa miłość

Dzisiaj wyraz "PRL" oznacza dla nas tyle, co "sentyment", przejawiający się w tęsknocie za prostotą - nie tylko w życiu, ale i w przestrzeni, w której mieszkamy. To dlatego styl vintage zyskuje wielu zwolenników, także tych, którzy czasów sprzed 30 lat nie pamiętają. Kochają za to wersalki o prostych formach, komody na lekkich, zwężanych nóżkach czy dekoracje w barwach brązu i zgaszonego żółtego.

Pastelowe królestwo

Czy słyszeliście o stylu "kawaii"? Jeśli nie - najwyższy czas nadrobić zaległości! Pojęcie to, zaczerpnięte z kultury Japonii, znaczy tyle, co "uroczy" - i takie są właśnie wnętrza urządzone w tym kierunku. Pełne pastelowych barw (mięta, róż, błękit), proste, minimalistyczne przestrzenie zaaranżowane w bryły o delikatnych, obłych kształtach, idą w parze z dobrej jakości materiałami. Awangardowe wnętrza sprawdzą się nie tylko w pokojach dziewczynek i nastolatek, ale także dojrzałych indywidualistek.

Modern classic

Fanom bardziej bezpiecznych aranżacji i klasycznych rozwiązań eksperci marki Agata przypominają o niesłabnącej popularności klasyki - wciąż możemy więc stawiać na białe ściany udekorowane sztukaterią, podłogę ułożoną we wzór jodełki i przełamywać je prostymi meblami o nowoczesnej formie. W przypadku mebli tapicerowanych - sof, narożników czy foteli - warto pozwolić sobie na nieco więcej ekstrawagancji, wybierając tkaniny w żywym kolorze.

Wszystko płynie

Niegdyś prezentowane jedynie na targach wnętrzarskich, dzisiaj dostępne w ofercie wielu sieci meblowych, kuszą byś wprowadził je do swojego domu. Mowa o meblach o obłych i opływowych kształtach. Stoły, krzesła, meble tapicerowane - niektóre z nich sprawiające nawet nieco futurystyczne wrażenie - to gorący trend na nadchodzącą zimę.

W wyborze mebli i dodatków będących odzwierciedleniem aktualnych trendów pomogą ci eksperci w Salonach Agata. Szeroka oferta dostępna jest także na stronie www.agatameble.pl.