Quiz - słynni projektanci
1/10

Dziś jest światowej klasy projektantem słynącym przede wszystkim z oryginalnego oświetlenia. Tom Dixon swoją karierę zaczynał jednak:

Dziś jest światowej klasy projektantem słynącym przede wszystkim z oryginalnego oświetlenia. Tom Dixon swoją karierę zaczynał jednak:
w garażu
w piwnicy
w teatrze
w bibliotece
2/10

Twórca najsłynniejszej na świecie wyciskarki do cytrusów Juicy Salif. Rewolucjonista, skandalista, wiele z jego projektów wzbudzało kontrowersje. Słynny designer nazywa się:

Starck
Fabio Novembre
Alvaro Aalto
Oiva Toikka
Philippe Starck
3/10

Designer, trendsetter, twórca włoskiej marki meblowej sygnowanej własnym nazwiskiem. Gość specjalny Targów Warsaw Home 2018. Współpracował z wieloma cenionymi projektantami, którzy dzięki współpracy z mentorem, szybko osiągnęli światową sławę. Mowa o:

Cappelini
Giulio Cappellinim
Feruccio Lavianim
Valentino Garavianim
Marcello Nizzolim
4/10

Słynne małżeństwo, które zmieniło oblicze współczesnego designu. Ich najsłynniejszym projektem jest plastikowe siedzisko produkowane przez Vitrę odgrywające dziś ważną rolę w polskich i zagranicznych wnętrzach. Nazwa krzesła pochodzi od nazwiska projektantów i brzmi:

Eames
Him & Her
Panton Chair
Eames Plastic Chair
San Luca
5/10

Należy do grupy czołowych, polskich projektantów. Jego prace są wystawiane w takich muzeach, jak Pinakothek der Moderne w Monachium czy Centre Pompidou w Paryżu. Do produkcji swoich mebli wykorzystuje najnowocześniejsze technologie. Jednym z najbardziej znanych produktów, zaprojektowanych przez projektanta jest stołek Plopp Inox, na który designer daje...100 lat gwarancji! Kto to taki?

Zięta
Mariusz Przybylski
Oskar Zięta
Maciej Zień
Tomek Rygalik
6/10

Był gościem specjalnym pierwszej edycji Targów Warsaw Home Expo. Projektant mieszka w Nowym Jorku, pracuje na całym świecie. Jest zwolennikiem nowych technologii, mocnych kolorów, tworzyw sztucznych. Kto to taki?

Rashid
Karim Rashid
Luca Nichetto
Fabio Novembre
Kay Bojesen
7/10

Arne Jacobsen marzył o stworzeniu krzesła niewielkiego, lekkiego i taniego. Choć na początku nie pokładano w nim dużych nadziei, krzesło bardzo szybko zyskało na popularności. Jak nazywał się model wspomnianego mebla?

Jacobsen
stonka
mrówka
motyl
żaba
8/10

Polski projektant i architekt wnętrz. Pracuje jako designer dla wielu firm wśród najważniejszych: Vox Industrie, Noti, Ade Line, Comforty, Profim, Mikomax, Nowy Styl, Balma, Adriana,Marbet Style, Nap, Piu design i wiele innych. Jego prace zostały pokazane na wielu wystawach w Polsce i zagranicą. W 2019 otrzymał wyróżnienie "Must have" na Łódź Design Festival za krzesło Orka. Jak nazywa się projektant?

Augustyniak
Oskar Podolski
Tomasz Augustyniak
Olgierd Jaskulski
Piotr Kuchciński
9/10

„Jestem tylko skromnym architektem” - mówi o sobie dyrektor artystyczny włoskiej marki Kartell. Jest jednym z najbardziej uznanych włoskich designerów, zaprojektował m.in. lampę Bourgie zaliczaną do współczesnych ikon designu. Mowa o:

Laviani
Alessandro Mendinim
Ferruccio Lavianim
Giulio Cappellinim
Poulu Henningsenie
10/10

Jeden z najbardziej wpływowych i niepokornych projektantów. Współzałożyciel marki Moooi. Słynie z niezwykle oryginalnych i kreatywnych projektów jak np. żyrandol z kloszem ozdobionym wewnątrz stiukami lub Myszka Miki w stylu słynnej porcelany z Delft. Mowa o:

Wanders
Andym Warholu
Tomku Rygaliku
Marcelu Wandersie
Philippie Starcku
Temat miesiąca - lato w ogrodzie
Zaproś design do ogrodu!