Chodniki, ścieżki, podjazd czy alejki wokół domu to konieczność warunkująca bezpieczeństwo zimą, wygodę poruszania się latem czy wiosną i brak kałuż oraz błota podczas jesiennej pluchy. To kropka nad „i” każdej posesji, która porządkuje przestrzeń i chroni roślinność przed zniszczeniem.

W czasie planowania tych utwardzonych powierzchni liczą się funkcjonalność i estetyka, a ich sekret tkwi nie tylko w przemyślanym projekcie, lecz także odpowiednio dobranym materiale. Płyty brukowe wielkoformatowe wpisują się w architektoniczny krajobraz  nowoczesnego budownictwa. Korespondują z geometryczną bryłą budynku i sprzyjają utrzymaniu minimalistycznego klimatu. Ich użycie wiąże się jednak nie tylko z kwestiami modnego designu, lecz także z funkcjonalnością.

Duże kafle w wydaniu XL stanowią idealny materiał na taras, chodnik oddzielający różne części parceli czy podjazd. Dzięki grubości 8 cm charakteryzuje je dobra wytrzymałość na obciążenia, a co za tym idzie - nie są im straszne pęknięcia czy uszkodzenia spowodowane ruchem pojazdów osobowych. Praktyczną zaletą płyt wielkoformatowych jest także łatwość utrzymania w czystości, co w przypadku rozwiązań z oferty Bruk-Bet  zapewnia innowacyjny system ochrony powierzchni Perlon® Lamino®. Zapobiega on wchłanianiu zabrudzeń, przenikaniu różnorodnych płynów (w tym smarów i olejów), a także pojawianiu się wykwitów wapiennych, mchów i porostów.

Planując obejścia wokół domu czy tarasy, warto wziąć pod uwagę płyty tarasowe, które łączą walory użytkowe z estetyką naturalnych materiałów. Mimo że wytworzone są z betonu, to wyglądem mogą przypominać prawdziwe drewno np. Deska ogrodowa czy kamień naturalny taki jak płyty Trawertyn.