System Zero Spot - czyli zero plam - sprawia, że tkaniny obiciowe Italvelutti są odporne na zabrudzenia. Wystarczy papierowy ręcznik i mokra gąbka, by po plamie na meblu nie było śladu.

Nikt nie lubi zaplamionych tapicerek, czy to w domu, w kinie czy w restauracji. Dlatego firma Italvelutti wymyśliła tkaniny obiciowe odporne na brud i plamy. 

Dzięki systemowi Zero Spot tkanina nie wchłania zabrudzeń, a wszelkie plamy - czy to mokre, czy suche - z łatwością dają się usunąć. Jeśli zdarzy nam się czymś sofę zachlapać, plama pozostanie na powierzchni materiału i wystarczy papierowy ręcznik i mokra gąbka, by się jej pozbyć. Przy wyjątkowo tych groźnych - np. z tuszu - można użyć mydła i detergentu.

Tkaniny obiciowe z systemem Zero Spot można wyprać w pralce automatycznej (w 30°C) lub w pralni chemicznej (zależnie od rodzaju tkaniny), więc doskonale nadają się na pokrowce mebli i poduszek. Nawet po wielokrotnym praniu pozostają odporne na plamy.

Pierwszą tkaninę z systemem Zero Spot (nazwaną zresztą tak samo) firma Italvelutti wprowadziła w zeszłym roku. Pomysł chwycił, więc teraz odporne na plamy są także tkaniny z innych kolekcji, m.in. Fantasea, Adamantio, Ballon, czy D.O.C.

Dzięki nim stwierdzenie, że plamę z czerwonego wina na jasnej sofie łatwiej zakryć niż wyczyścić, odchodzi do lamusa.

źródło i zdjęcie: Italvelluti