Co telewizor ma wspólnego z oszczędzaniem energii? Odkąd dostępna jest aplikacja IntesisHome na telewizory Panasonic Smart VIERA, może stać się domowym centrum kontroli. Jak to działa?

IntesisHome to oprogramowanie do zdalnego sterowania systemem klimatyzacji za pomocą tabletu, smartfona lub po prostu komputera z dostępem do Internetu.

Teraz firma Panasonic zintegrowała je z systemem Smart TV, więc do obsługi urządzeń grzewczo-chłodzacych wystarczy nam pilot telewizora. Aplikacja będzie dostępna dla każdego telewizora Panasonic Smart VIERA. Korzystając z telewizyjnej przeglądarki internetowej będziemy mogli nie tylko sterować ich pracą, lecz także monitorować poziom zużycia energii przez klimatyzatory w całym domu.

Za pomocą aplikacji Smart TV IntesisHome włączymy i wyłączymy klimatyzatory, wybierzemy tryb ich pracy, ustawimy temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach, a nawet zaprogramujemy cykle ogrzewania i chłodzenia, tak aby zużycie energii było jak najniższe.

W oszczędzaniu energii i kontroli domowych wydatków szczególnie przydatna będzie funkcja monitorowania zużycia prądu.

Poza tym IntesisHome przypomni nam o okresowym przeglądzie, konieczności zmiany filtra w klimatyzatorze, zaalarmuje w razie awarii. Aplikacja współpracuje wszystkimi systemami Panasonic z linii PACi, ECOi, Aquarea i Etherea PKE, stając się częścią systemu inteligentnego domu.

źródło i zdjęcie: Panasonic