Wanna czy prysznic? - to pytanie zadaje sobie każdy, kto urządza łazienkę. Akademia Roca zbadała, co wybraliby internauci. Przeczytaj raport.

Wzornictwo, oszczędność miejsca i wody, a przede wszystkim nasze indywidualne potrzeby - oto czynniki determinujące odpowiedź na stale powracające pytanie: wanna czy prysznic? Powołana przez markę Roca Akademia zleciła badania kąpielowych preferencji internatów. Ich wyniki stały się punktem wyjścia do merytorycznej dyskusji partnerów projektu oraz internautów na temat kąpielowych upodobań Polaków, która zaowocowała powstaniem raportu - kompendium wiedzy na temat wanien i pryszniców oraz inspiracji dla wszystkich poszukujących funkcjonalnych i innowacyjnych rozwiązań. 

Odwieczny dylemat: wanna czy prysznic?

Wanna czt prysznic - wynik badań Roca

49,5% do 50,5% z przewagą dla prysznica - w ten sposób Polacy odpowiedzieli na pytanie: wanna czy prysznic? Jak wynika z badań Akademii Roca, wpływ na wybór wanny lub prysznica mają wiek, płeć oraz styl życia. W grupie preferującej długie kąpiele dominują kobiety (63%) i osoby starsze (65%). Z kolei aż 67% mężczyzn oraz 64% najmłodszych respondentów chętniej korzysta z prysznica.

Pełen raport "Wanna czy prysznic" można bezpłatnie pobrać ze strony www.akademiaroca.pl.

źródło i zdjęcia: Roca