Powinniśmy mieć możliwość swobodnego ułożenia się w wodzie, dlatego sprawdzają się urządzenia o długości ponad 150 cm. Oczywiście długość wanny powinna być dopasowana do wzrostu użytkowników - niska osoba w zbyt długiej wannie będzie się źle czuła.

W wannach mogą owe bąbelki powstawać na różne sposoby - bywają wytwarzane przez dysze wodne i powietrzne, a czasem wykorzystuje się jedne i drugie do uzyskania masujących strumieni. Dysze takie, zależnie od systemu, montowane są w dnie wanny, bokach, jej oparciu i w miejscu, w którym znajdują się nasze stopy.

Wanna Centro Duo z systemem hydromasażu VIVO TURBO, w którym każda z sześciu dysz zasysa wodę i pompuje ją z powrotem do wanny w postaci masującego strumienia, KALDEWEI, od 32027 zł Wanna Eris o pojemności 425 litrów, wyposażona w 5 dysz dużych bocznych i 12 dysz małych wirujących - na plecy, wymiary 180 x 90 cm, VICTORY SPA, ok. 12100 zł Wanna Gemini dostępna w wersji lewej i prawej, wyposażona w 6 dużych dysz bocznych, 2 duże dysze wirujące na stopy i 12 małych dysz wirujących na plecy, VICTORY SPA, od ok. 8250 zł

Poza samymi dyszami, system może wykorzystywać także chromoterapię, czyli leczniczy wpływ barwnego światła. Całym systemem sterujemy za pomocą ręcznego albo elektronicznego programatora. Ten ostatni pozwala zaprogramować czas kąpieli i sekwencje włączania się poszczególnych dysz. Jest też nieocenioną pomocą przy pielęgnacji wanny. Trzeba bowiem wiedzieć, że czyszczenie i osuszanie kanalików wodnych może być kłopotliwe.

Jeśli z zakamarków nie zostanie usunięta woda, z systemu zacznie się wydobywać nieprzyjemny zapach. Dlatego wszystkie wanny z hydromasażem wymagają okresowej dezynfekcji. Modele wyposażone w automatyczne osuszanie kanalików i dezynfekcję są po prostu łatwiejsze w pielęgnacji.

Pamiętajmy też, że w wannach z hydromasażem nie powinniśmy używać do kąpieli środków pieniących, nawet gdy system jest wyłączony.