Już jutro pod młotek pójdzie loft w historycznym budynku wrocławskiej Nowej Papierni. Ile gotowi będą dać za niego nabywcy?

Nieczęsto zdarza się okazja kupienia mieszkania od dewelopera na licytacji. Zwłaszcza takiego mieszkania - loftu w dawnej fabryce papieru! Taka niecodzienna aukcja odbędzie się w sobotę 6 grudnia 2014 r. we Wrocławiu. Przyszli mieszkańcy loftu między sobą będą "negocjować" cenę, więc emocji z pewnością nie zabraknie.

- Przyzwyczailiśmy się, że na aukcjach można kupić ubrania, sprzęt AGD, nawet samochód, ale nowy loft zdarza się chyba po raz pierwszy - mówi Ewa Piechota, marketing manager Nowej Papierni. - To wyjątkowa okazja, żeby kupić mieszkanie w cenie, jaką sami podyktujemy.

Lofty Nowej Papierni powstają na Przedmieściu Oławskim w dwóch budynkach po fabryce papieru wybudowanej w 1889 roku. Oczekujący na licytację loft znajduje się na 2. piętrze budynku A. Ma 47 m². powierzchni, a balkon powiększa go o kolejne 7.

W projekcie został podzielony na kuchnię łazienkę i dobrze doświetloną przestrzeń mieszkalną, w której znalazł się salon oraz część sypialna, ale przyszły właściciel będzie oczywiście mógł zaproponować własny układ. oraz bezpłatnie skorzystać z usług dekoratora wnętrz. Najpierw jednak musi wygrać licytację.

Aukcja rozpocznie się w sobotę 6 grudnia o godz. 10.00 w licytowanym lofcie - A225. Cena wywoławcza wynosi 344 tys. zł, czyli na 7340 zł/m². To dużo mniej niż ceny innych loftów w Nowej Papierni, które wynoszą od 8,5 do 9 tys. zł/m². 

- Realizacja loftów w Nowej Papierni zakończy się na przełomie 2014 i 2015 roku. To więc ostatnia szansa, żeby kupić loft w tak atrakcyjnej cenie, tuż przed zakończeniem inwestycji - mówi Ewa Piechota.

Przed przystąpieniem do licytacji warto najpierw samemu przekonać się o niepowtarzalności wrocławskiego loftu. Można go oglądać od 1 grudnia po umówieniu w biurze Nowej Papierni. W dniu licytacji będzie można również wejść na budowę i obejrzeć designerskie mieszkania w budynku New Line. Nowa Papiernia zaprasza wszystkich chętnych od godz. 9.

Budynki Nowej Papierni to dawne Wrocławskie Zakłady Papiernicze. Wcześniej, od 1889 roku, istniała tu duża, renomowana fabryka papieru Richarda Chutscha - Mechanische Papierwaren Fabrik.

źródło i zdjęcia: Red Real Estate Developement