Już nazwa dekoru Stal Hartowana nie pozostawia wątpliwości, z jakim stylem mamy do czynienia. Jeśli chcesz nadać kuchni industrialny sznyt, ten blat Pfleiderer będzie strzałem w dziesiątkę.

Blat to jeden z najważniejszych elementów wystroju kuchni - musi być estetyczny, a przy tym praktyczny. Więc choć do wyboru mamy różne materiały: drewno, kamień, konglomerat, płytki ceramiczne czy stal nierdzewną, najczęściej wybieramy blaty laminowane. Nic dziwnego, bo są praktyczne, stosunkowo niedrogie, a do tego wybór dekorów jest niemal nieograniczony. 

Jedną z najnowszych propozycji firmy Pfleiderer jest blat Stal Hartowana, który surową stylistykę zawdzięcza odwzorowaniu stali poddanej przemysłowej obróbce. Choć nazwa kojarzy się jednoznacznie ze wnętrzem industrialnym, blat pasować będzie do kuchni w różnych stylach, zarówno inspirowanych loftem, jak i eleganckich czy minimalistycznych.

Ponadczasowy wzór typu "used look", który imituje surową powierzchnię hartowanej stali, efektownie wygląda w połączeniach z drewnem, bielą, szarością, a nawet z zimnym, nieco przydymionym odcieniem koloru niebieskiego. Blat Pfleiderer Stal Hartowana w nowoczesnych kuchniach będzie efektownym kontrastem dla minimalistycznych frontów szafek, a w eleganckich, eklektycznych aranżacjach stanowić będzie wyrazisty i wysmakowany detal.

Niebanalnej stylistyce tego blatu Pfleiderer nie oparła się Urszula Michalak, autorka bloga Interiors Design. Urządzając swoją kuchnię Stal Hartowaną połączyła z frontami w dekorze Dziki Dąb Tabac, naśladującym naturalne drewno dębowe. Tak powstała kuchnia industrialna z nutką rustykalnego staroświeckiego wdzięku.

- Jestem z mojego wyboru bardzo zadowolona. Laminowany blat w dość ciemniej kolorystyce sprawdził się w mojej kuchni znakomicie. Dodatkowo jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości i nie ma na nim żadnych zarysowań ani uszkodzeń. Pół roku użytkowania przez 4 osobową rodzinę to wystarczający okres, aby potwierdzić jakość produktu - podkreśla Ula Michalak.

Połączenie szarości, koloru niebieskiego i ciepłego brązu sprawiło, że niewielkie wnętrze nabrało delikatności i dynamiki, którą tak trudno uzyskać, aranżując małą kuchnię.

źródło i zdjęcia: Pfleiderer