Urzekły Cię kafelki - małe dzieła sztuki - podpatrzone w różnych częściach świata? Te bajeczne wzory mogą ozdobić Twoją kuchnię  - czysto i niedrogo. Oto nowa kolekcja oklein na meble i fototapet kuchennych Dekornika, czyli ceramiczne płytki na tapecie...

Do stworzenia nowej kolekcji oklein na meble i tapet kuchennych projektantów Dekornika zainspirowały dwie rzeczy: przepiękna identyfikacja wizualna słynącego z biało-błękitnej ceramiki miasta Porto w Portugalii oraz podróż do Maroka. Kiedy zdjęcia tamtejszej ceramiki pojawiły się na dekornikowym blogu, klienci zaczęli pytać o fototapety w tym stylu. I tak pojawił się pomysł na płytki na tapecie, czyli okleiny na meble i fototapety kuchenne, które imitują wyglądem ceramiczne płytki. Ale nie zwykłe płytki, tylko takie, które można traktować jak małe dzieła sztuki.

W nowej kolekcji Dekornika znajdziemy więc motywy marokańskie - w mocnych, ciepłych kolorach, ornamenty z lekko zaakcentowanym Orientem, a także motywy portugalskie - wesołe wzory, jasne, z klasyką w tle, a także motywy holenderskie - czyli ceramika w bieli, błękitach, beżach, niczym z elementarza małego żeglarza. Płytki na każdej z oklein mają wymiary 10 x 10 cm, a więc rozmiar zbliżony do oryginalnych płytek z tych rejonów.

Okleina na meble czy tapeta do kuchni

Samoprzylepną okleiną na meble można ozdobić szafki kuchenne, fronty komód i szaf, wykleić wnętrza szuflad lub przy jej pomocy odnowić stary stół kuchenny. Pokryta laminatem okleina jest mocna, zmywalna i odporna na uszkodzenia.

Również tapety do kuchni drukowane są na samoprzylepnym, zmywalnym materiale, jednak ze znacznie mocniejszym klejem, tak aby nawet po dłuższym czasie nic na pewno nie odkleiło się od ściany. Fototapeta przyklejona pomiędzy górnymi i dolnymi szafkami kuchennymi jest świetnym zabezpieczeniem ściany, a wzór daje wrażenie naturalności i trójwymiarowości. Trzeba naprawdę przyjrzeć się z bliska, by dostrzec, że to fototapeta, a nie ceramika.

Ile kosztuje fototapeta do kuchni lub okleina meblowa?

Cena 1 m² okleiny na meble to 135 zł, więc oklejenie blatu stolika kawowego o wymiarach 60 x 60 cm to koszt 48 zł. Za udekorowanie stołu dla czterech osób w kuchni lub jadalni zapłacimy około 90 zł. Cena 1 m² tapety do kuchni to 150 zł. Typowa tapeta na ścianę nad kuchennym blatem to wydatek rzędu 210 zł.

Okleiny i fototapety mają ten plus, że można je zamówić dokładnie na wymiar, jakiego potrzebujemy, nie trzeba kupować całej rolki. Wystarczy podać wymiary ściany lub mebla, a dostaniemy wzór docięty, gotowy do przyklejenia.

źródło i zdjęcia: Dekornik.pl