Czym pomalować grill lub kominek, aby mieć pewność, że farba nie złuszczy się i nie zmieni koloru? W takiej sytuacji sprawdzi się farba żaroodporna.

Uniwersalne żaroodporne farby Vitcas w sprayu znakomicie nadają się do malowania metalowych i ceramicznych elementów narażonych na działanie wysokiej temperatury. Wykonana nimi ochronna i dekoracyjna powłoka wytrzyma nawet 800°C, więc bez obaw możemy odnowić za ich pomocą drzwi do pieca, grill czy kominek, a nawet pomalować samochodowy tłumik albo zaciski hamulcowe. 

Dzięki formie sprayu żaroodporna farba Vitcas jest łatwa w aplikacji - zapewnia dokładne krycie malowanej powierzchni i szybko schnie. Najlepiej nakładać ją w kilku cienkich warstwach.

- Trzeba jednak pamiętać, że specjalistyczna farba ognio- i żaroodporna musi być wygrzana w temperaturze 160°C - podkreśla Eryk Kramarz, ekspert z firmy Vitcas Polska. - Bez wygrzania nigdy nie będzie sucha, czyli będzie ją można zmyć.

Farby żaroodporne stosuje się do malowania dekoracyjnego i konserwacji powierzchni stalowych i żeliwnych oraz kafli, nadaje się więc do kominów, elementów grilli, silników i rur wydechowych, rur z parą, pieców kaflowych oraz wszelkiego rodzaju urządzeń narażonych na wysokie temperatury, zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynków. Farby Vitcas tworzą na zabezpieczanej powierzchni doskonałą warstwę antykorozyjną i są jednocześnie całkowicie odporne na działanie benzyny oraz niebezpiecznych środków chemicznych.

Farba żaroodoporna Vitcas jest dostępna w kolorach: czarnym, czerwonym, srebrnym, kremowym i białym. Co ważne, nie zawiera ksylenu, czyli toksycznego węglowodoru aromatycznego stosowanego jako rozcieńczalnik. Mimo to nie należy podczas malowania zapominać o dobrej wentylacji pomieszczenia.

Malować należy w temperaturze pokojowej. Farba wysycha w ciągu kwadransa, a po godzinie można już rozpocząć utwardzanie w temperaturze 160°C, co zapewni trwałość powłoki przez długi czas. za puszkę o pojemności 400 ml zapłacimy ok. 38 zł.

źródło i zdjęcia: Vitcas Polska